Jak wybielić zęby z produktów naturalnych

Obecnie modne zabiegi dentystyczne dobrze zostawić lśniące białe zęby. Jednakże, wyroby z inwazyjnym końcu uszkodzić powłokę zębów, i jest nieodwracalny. Nie musisz iść do takich skrajności, jeśli szukasz białe zęby nie wahaj się spróbować następujących produktów naturalnych.

Jak barwione zęby?

Szkliwa, które pokrywa zęby jest lekko porowate i być „wypełnione” z tym, co jemy. Dlatego jeśli pijemy wino lub jeść jagody, to jesteśmy fioletowy. To żaden problem, bo my mycia zębów i gotowy, ale istnieją inne pokarmy i napoje, które plamią zęby bardziej perwersyjnie i ostatecznie van pozostawiając żółtawy lub brązowawy kolor, naprawdę brzydkie.


Kolorowe, takie jak kawa, herbata i napoje bezalkoholowe są one na tej liście „stainers” zęba. Również palenie i biednych higieny jamy ustnej pomaga szkodząc obrazu, czyli zwiększenie porowatości szkliwa.

dientes2dientes2

Kwas niektórych pokarmów uszkodzić także na drodze. Jeść mięso, produkty mleczne, jaja, owoce cytrusowe, rafinowany cukier, piwo, sztuczne słodziki, napoje gazowane lub oleje roślinne pogarsza sytuację. Możemy także słodycze, ale przede wszystkim, jak często je konsumować.

Typowym błędem jest myć zęby właśnie skończył jeść. Prawdą jest, że zapobiega powstawaniu ubytków, ale również powoduje szkliwo nie mają czasu, aby odzyskać siły.

Na przeciwległym chodniku są pokarmy, które pomagają utrzymać białe zęby. Wśród owoców i warzyw są gruszki, jabłka, marchew, ogórki, kalafiory, sałata, brokuły i szpinak. Niektóre ze swoich włókien, innych składników odżywczych, które tworzą warstwę ochronną na szkliwo zębów, zapobiegając przebarwienia.

szczotkowanie zębówszczotkowanie zębów

Z kolei służą serów, ponieważ mają białka i tłuszczu, aby neutralizować kwasy z innymi pokarmami. Również dlatego, że pobudzają wydzielanie śliny o fosfor i wapń, pomagając remineralize szkliwa.

home wybielanie zębów recepty

 • Natrzeć zęby przez 45 sekund z wnętrzem skórki pomarańczowej, biała część pomiędzy skorupą i segmentów, zwany mesocarpio i zawierającego substancję, aby Twoje zęby bielsze. Szczotkować pół godziny później.
 • Dodać pastę z truskawek i wodorowęglan sodu. Pierwszy działa jako naturalny środek wybielający. Wystarczy zniszczyć owoce i wymieszać z pozostałymi składnikami. Stosowany do zębów i pozostawić 20 minut, a następnie spłukać. Odczekaj 30 minut i szczotki jak zwykle. Nie nadużywaj ich użycia (jeśli to możliwe raz w tygodniu lub co drugi tydzień).

dientes4dientes4

 • Codzienne jedzenie plasterka papaja lub nawet jabłka. Owoce te służą do wzmocnienia dziąseł i pozostawiając białe zęby.
 • Spread popiół drzewny trochę na szczoteczki do zębów i myć jak zwykle. Przemyć gorącą wodą, a następnie zwykłe szczotkowanie środkiem do czyszczenia zębów.
 • Umieść dwie łyżki liści szałwii w filiżance wrzątku. Ostudzić i wykonać śmigać po każdym posiłku. Można również żuć liść po jedzeniu.
 • Wymieszać dwie łyżki nadtlenku wodoru w wodzie. Imbibes trochę bawełny i wcierać delikatnie barwione zębów. Spłukać wodą.
 • Staje się jednorodną pastę 1 łyżka drożdży, 2 łyżeczki soli i niewielką ilością wody. Szczotka z tego preparatu, takich jak pasta do zębów.
 • Natrzeć zęby przez dwie minuty z wnętrzem skórce od banana. Można wykonać tę procedurę tyle razy, ile chcesz codziennie. kwas salicylowy wywiera doskonałe działanie bielące w szkliwie.
 • Wymieszać pół szklanki drożdży i soli dwie łyżeczki na pastę. Myj zęby z nim.
 • Dokonaj proszku węglowego i miejsce na szczoteczkę do zębów, natrzeć wszystkie zęby. Chociaż może to być rzeczywiście dziwne uczucie (jak w przypadku popiołu drzewnego), wiele powiedzieć, że jest to najlepszy środek do wybielania zębów.

Sody oczyszczonej do wybielania zębów

Wszystkie środki do domu, które zostały wyszczególnione powyżej są bardzo skuteczne, jeśli zostawisz swoje zęby patrząc perłowy kolor. Jednak wszyscy zgadzają się, że nie ma lepszego traktowania niż wodorowęglan sodu. Jest to bardziej ekologiczny i zdrowa alternatywa dla zębów, ale także nie używać do czyszczenia zębów, jeśli to twoje preferencje.

Tylko wylać ź łyżeczki sody do kubka i mokrej szczotki do zębów z wodą. Zanurzyć go w pieczenia tak, że idziesz przyklejania i myć jak każdy czyszczenia zębów. Jeśli umieścisz dużej ilości, może być słony efektu lub kwasu w ustach, ale nie martw się, pójdziesz po prostu spłukać wodą.

Jednak trzeba pamiętać, to rzadko to zrobić w ciągu miesiąca, a jego nadużywanie może uszkodzić szkliwo. Pamiętaj, że wszystko z odpowiedniej ilości i starannej aplikacji. 1 zalecane robi między co drugi tydzień, a następnie zwiększać ją raz w miesiącu, nic więcej.

Ostateczne wskazówki dla bielsze zęby

 • Zawsze utrzymać higienę jamy ustnej
 • Nie czyścić trudno
 • opląt
 • rzucić palenie
 • Zmniejszyć spożycie kawy, herbaty lub sody
 • Używać słomę

Zdjęcia dzięki uprzejmości Marco Alexandre, torbakhopper, D. Sharon Pruitt Taylor Rupert Cena, JavCon 117, Rory McLeod i Katy Warner.

Like this post? Please share to your friends: