Leukonychia paznokci jest chorobą, że wielu ludzi na całym świecie. Jednak nazwa tej choroby nie jest znana. To te małe białe plamy lub pożółkłe paznokcie pojawiające się wewnątrz, jako małe „małych chmur” obejmujących pewną rolę.

Jego pochodzenie było przedmiotem miejskich legend na długo. Kiedy pojawiła się plamka z nich, myśleli, że to dla każdego z kłamstw, które mieliśmy lub było z powodu braku wapnia w naszym organizmie.

Czy to są jakieś teorie?


Choć może to brzmieć przekonać każdy z tych historii lub teorii, w rzeczywistości wszystkie są złe. Plamy, które okazują się nieestetyczne, ale szkodliwe, zwykle pojawiają się z powodu „nie został uprzednio procesem zapalnym lub uraz macierzy paznokcia powodując zaburzenia keratynizacji”. Wyjaśnia dr Pablo Unamuno, szef dermatologii Szpitala w Salamance, członek Akademii Hiszpańskiej Dermatologii i Wenerologii: „Gwóźdź rośnie jeden milimetr co dziesięć dni, więc kiedy widzimy plamę na środku paznokcia oznacza to, że szkoda wystąpiła dwa lub trzy miesiące temu. "

Według dr Rosa Senan, łagodnych uderzeń gwoździ, ostrych lub agresywnych manicure, ciągłe cięcia lub niewłaściwe ukąszenia mogą powodować naskórka paznokci pojawiają się małe zmiany.

Czy istnieje leczenie?

Obecnie nie ma żadnego leczenia leukonychia. Po prostu trzeba czekać na paznokieć rośnie do cięcia części, w której pojawiła się mała plamka. Można również ukryć ciemny lakier do paznokci.

Jeśli pojawi się spot tylko na gwoździu, że nie jest to sytuacja nie musisz się martwić. Jednakże, jeśli to, co pojawia się na gwoździu jest linia boczna siebie, może zostały wygenerowane uszkodzenia. W tym przypadku konieczne jest, aby udać się do dermatologa z diagnozą problemu. Innym powodem, dlaczego należy udać się do lekarza dlatego, że gwóźdź może zacząć przygasać i wyjaśnione znacznie „W takich przypadkach, problem nie jest w tym filmie, ale w łóżku (pod paznokciem) i może nas ostrzec niektórych leżące u podstaw choroby „, ostrzega profesor Unamuno.

Dbają, aby uniknąć choroby

Co głównym paznokci, aby zapobiec tej chorobie:

  • - ciągły Uwodnienie
  • - Nie należy używać szorstkich szczotek do czyszczenia paznokci
  • - utrzymanie zbilansowanej diety
  • - Nie prasować się nadmiernie lub agresywnie.