Korzyści z picia rumianku

Rumianek jest jednym z najbardziej znanych ziół stosowany przez ilość właściwości lecznicze i estetyczne. To jest najczęściej spożywana jako herbata, ale może być również stosowany w kremach lub płyny kształcie.

Roślina ta jest stosowana już w starożytnej Grecji, Egiptu i Imperium Rzymskiego do leczenia różnych dolegliwości. Jednak stało się popularne w średniowieczu, gdy spożywane astmę, zaburzenia nerwowe, nudności, choroby skóry, etc.


dziś Rumianek można łatwo dostać go na całym świecie i to jest bardzo odporne na każdą pogodę, więc został obsadzony w ogrodzie lub doniczce.

Niektóre korzyści z picia rumianku

Główne właściwości tego zioła są środki przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwbakteryjne i środki uspokajające. Posiada również dobre korzyści trawiennych, dlatego zaleca się, aby wypić filiżankę rumianku po jedzeniu w celu łagodzenia bólu, uspokoić ciężkość i nawet w przypadku owrzodzenia lub zapalenia żołądka.

Jest bardzo dobry w leczeniu chorób dróg oddechowych, takich jak astma, zimno, wysoka gorączka i zapalenie oskrzeli. Tymczasem ci, którzy nie mogą spać, zaleca się pić herbatę z rumianku, aby uzyskać głębsze sny. Jest także idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które cierpią z powodu silnego bólu miesiączkowego.

Zobacz także: Przygotowanie naturalne syropy i wykrztuśne jasnych Airways

Rumianek na estetykę

Za pomocą tej rośliny w celach leczniczych, faktem jest, że jest interesujący w swoim pięknem lub zastosowania kosmetycznego. Na przykład, Najczęstszym zastosowaniem jest rozjaśnienie włosów: Kasztany kobiet, które chcą być blondynki, używać go jako płukanka w okresie letnim, ponieważ działanie promieni słonecznych co najmniej dwa jaśniejsze odcienie są osiągane.

Stosowany miejscowo, ma dobrą skórę. Kremy lub domowe okłady rumianku są doskonałe do regeneracji tkanek i płukania są bardzo dobre dla uzdrowienia szybciej owrzodzenia lub opryszczka.

Na rynku można dostać w kilku prezentacjach rumianekKremy, olejki, płyny i kapsułki. Jednak najbardziej powszechne i zdrowy to wlew.

Możesz być zainteresowany: 5 Naturalne herbatki, które można wykorzystać jako tonik do twarzy

Jak przygotować rumianku

Jest to bardzo proste, aby cieszyć się dobrą rumianku. Wystarczy podgrzać wodę do wrzenia w filiżance i umieścić łyżkę suchej trawy lub w torebki (Je kupić w sklepach i dietetyczne). Zostaw trzy minuty i zmęczenie.

Można pić tej herbaty albo na zimno lub gorąco, w zależności od pory roku i gustów każdego z nich.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Stevie-B

Like this post? Please share to your friends: