Są to prawdziwy koszmar, bo często dość trudne do usunięcia ... wydaje się być „zatrzymany” na nosie (głównie) i że nie przyjdzie już. I są one nie tylko obecne na twarzach kobiet, ale również u mężczyzn, choć zwykle nie dają dużą wagę. Zapobieganie lub usuwanie czarnych plam nie jest proste: jeśli chcesz zlikwidować, trzeba mieć cierpliwość i uniknąć stania ognisk w danym obszarze.

Jakie są zaskórniki?

Tych znanych i nieestetyczne plamy, które pojawią się w niektórych obszarach, takich jak nos, broda, policzki lub wokół ust, są martwe komórki, „mieszane” z łoju. Pojawiają się ciemne przez utlenianie, które występuje w wyniku kontaktu z podłożem.


Nie są one zawsze związane z trądzikiem (w przeciwieństwie do tego, co uważa), ale również do nadmiernej produkcji w skóry tłustej. Dlatego na ogół są one częstsze w cieplejszych miesiącach.

points2points2

Zaskórniki nie pojawiają się tylko w okresie dojrzewania. Jeśli masz skórę, która produkuje zbyt dużo przynęty, a także nie oczyścić prawidłowo, są one bardziej prawdopodobne. Wyeliminować ich wymaga czasu i poświęcenia, ale przede wszystkim cierpliwości.

Istotne jest, aby zachować rutynowe oczyszczanie twarzy, zarówno w ciągu dnia jak iw nocy. Jeśli pocisz się zbyt wiele, nie wycofać swój makijaż przed snem lub nie myjesz twarz dużą ilością wody, gdy pojawi się na ulicy, jest bardziej prawdopodobne, aby pojawić się czarne plamy.

W zależności od typu skóry masz precisarás mniej lub bardziej praniach. Nigdy nie zapomni nawilżać twarz! Pamiętaj, że kiedy już udało się usunąć zaskórniki, należy nadal utrzymywać, że rutynowe, więc nie pojawiają się ponownie. Postaraj się, aby pory są czyste i „zamknięty”. To wymaga mycia twarzy zimną wodą codziennie.

punkty3punkty3

stosuje się sporadycznie domowe maski, wykonane z płatków owsianych, jogurtu lub cukru: złuszczające są par excellence.

Jak usunąć zaskórniki?

Istnieje kilka sposobów, aby usunąć wągry z twarzy i świetnie się z tobą zobaczyć. Tu są najbardziej efektywne i popularne do zwalczania tego problemu sztuczki:

  • Kupić klej (jeden z tych stosowanych w szkole, nietoksycznego). Paruje twarz z ciepłą lub położyć mokry ręcznik wody. następnie dokołtun kleju w miejscach, gdzie są zaskórniki. Czekać aż do całkowitego wyschnięcia. Kiedy ciężko, usuń go, jakby to była taśma. Jeśli z kolei, widać, że są wszystkie pierwiastki kropek.
  • Drugą alternatywą jest skorzystanie z łazienki i usunąć jeden po drugim. Podgrzewany skóry twarzy wodą z prysznica do porów rozwinąć. Jeśli naciśniesz powoli i delikatnie, będzie sam, ale powinny być płytkie dla niego. Dobrym rozwiązaniem jest użycie pęsety w celu ich usunięcia po ich „patrzeć” na skórze. Zapobiega to znaki.

punkty4punkty4

  • Użyj delikatnego Exfoliator (może być domowej roboty lub zakupione maska), aby usunąć wszystkie martwe komórki. Aby oczyścić skórę, dobrze wysusz, dając delikatne kurki z ręcznikiem. Umieść mokrej pad do około 10 minut, aby zmiękczyć zaskórniki. Suche dobrze. Gun waciki i połóż jeden na każdym z palców: tak nie ślizgają na twarzy i nie zaznaczy swoją skórę. Zastosować delikatny ucisk, aż wyjdzie.
  • Ta metoda wymaga szczoteczka nie będziemy używać i pasta do zębów. Zastosuj pastę jakby do mycia zębów. Zwilżyć pędzlem i twarz ciepłą wodą. Codziennie przed pójściem spać przez kilka minut delikatnie myć w okolicy, gdzie są czarne plamy. Następnie wysterylizować szczotkę z wrzącą wodą, choć tylko do tego celu przeznaczeń. Dokładnie umyj twarz i zastosować balsam.
  • Przygotowanie balsam z soku z limonki, olej migdałowy i gliceryna w równych częściach. Nałożyć na twarz codziennie w nocy i niech grają co najmniej 15 minut. Następnie umyj twarz ciepłą wodą. Więc eiminarás zaskórników, a także zmniejszyć plamy na twarzy.

punkty5punkty5

  • Ubij jedno jajko biały i stosować na całym twarzy, ale przede wszystkim w miejscach, gdzie tworzą się zaskórniki. Umieść dwa arkusze papieru toaletowego lub papierowym ręcznikiem i odczekać godzinę przed suchy dobrze, to znaczy, gdy papier jest trudne. Wyjmij go delikatnie. Płukania całą twarz z ciepłą wodą. Suche bez pocierania.
  • Spłukać twarz ciepłą lub gorącą tak, że pory otwartej wodzie. Następnie umieszcza się w rogu ręcznika trochę oliwy z oliwek lub migdałów. Dodaj pastę powyżej. Nałożyć delikatnie lecz stanowczo na nosie lub w miejscu, gdzie masz czarne plamy. Masaż w kręgach. Jeśli widzisz, że to konieczne, można powtórzyć mieszankę. Odczekać 5 minut i przemyć gorącą wodą.
  • Ogrzewany ręcznik piecu lub w wodzie. Bez spalić, umieścić go na twarzy przez dziesięć minut, aż do ostygnięcia. Mycia twarzy ciepłą wodą z mydłem. Spłukać zimną wodą tak, że pory są zamknięte i stosuje środek pochłaniający wilgoć, który nie zawiera olejów. Następnie stosuje się alkohol i masować przez pięć minut. Płukania.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Bradley Gordon, Orin Zebest, Juan Pablo Olmo, Michael Coghlan, Javier Cohen, Eleazara