Objawy przepukliny dysku

Wiele osób cierpiących na przepuklina dysku. Jest to bolesne i wyłączenie, to poważny problem, który zasługuje, aby poznać jej objawy. Jak wiecie, nasz kręgosłup jest cały labirynt skomplikowanych części anatomicznych: kości, mięśni i więzadeł, które w tym samym czasie, może dać nam problemy. Wyjaśnimy.

Skąd mam wiedzieć, czy jestem cierpi przepuklina dysku w moim kręgosłupie?

1. Co to jest?

Przepuklina ciśnienie dysk na rdzeniu kręgowym Przy zbliżeniuPrzepuklina ciśnienie dysk na rdzeniu kręgowym Przy zbliżeniu
Ale jakie są naprawdę te dyski w kręgosłupie, które powodują nam tyle bólu i dyskomfortu? Dobrze, aby zrozumieć, musimy myśleć o istniejących tkanek między kośćmi kręgosłupa, które mają miękką konsystencję i zewnętrzną twardą skórę i działają jako amortyzatory, dostosowując zgodnie z ruchem robimy (Są to zapisy, które powodują i połączenia płyt przepuklina). Czasem rozdarty, pozwalając, że biała tkanka się, że tkanka może nacisnąć na nerwy i powodować ból tracąc zdolność buforowania.

2. Dlaczego cierpią z powodu przepukliny dysków?


ból w krzyżuból w krzyżu

Zasadniczo, przepuklina dysku pojawia się na przestrzeni lat. Jak się starzejemy, Kolumna jest mniej elastyczny, bardziej sztywna staje się mało i więzadeł otaczających dysków, czasami mogą oderwać. Dyski te stają się również bardziej sztywny, ponieważ tracą wilgoć i degeneracji. Cierpimy ból i nie wiem, co jest spowodowane, dlatego warto znać objawy.

3. Objawy przepukliny dysku

ból w krzyżuból w krzyżu

  • Po pierwsze trzeba wiedzieć, że w zależności od tego jaka część ciała boli, możesz nam powiedzieć, jakie miejsce może być twój przepuklina. To jest bardzo ważne.
  • Jeśli cierpisz na nogach, jeśli mrowienie, będziesz spać, ciężkie nuty, to jest bardzo możliwe, że przepuklina występuje w okolicy lędźwiowej. Jeśli czujesz dyskomfort w środku z tyłu, to może być przepuklina grzbietowej. I jeśli zauważy napięcie i ból w szyi, a nawet w ramionach, możliwe jest nawet, aby dostać się do przepuklina szyjki macicy.
  • Objawy szyjki przepuklina dysku: ból szyi, poczuć jak sztywny, nie mogąc poruszać się po obu stronach, skurcze w szyi w dół do barków i ramion ... można nawet zawroty głowy i omdlenia. Oprócz tych rzeczywistości, to jest wspólne spać w nocy, ramion i rąk, może kosztować nawet ciężary obciążenia, nagle czujesz się słaby i upuść rzeczy ... to jest bardzo denerwujące i obezwładniające.
  • Objawy przepukliny dysku lędźwiowego: W tym przypadku ból jest centralnie w dolnej części pleców, tam, gdzie czujemy się dziwne pieczenie, upał, który zmusza nas do podjęcia z powrotem bardzo proste, prawie sztywny. Sztywność mięśni, które towarzyszą skurcze, które mogą osiągnąć swoje nogi. To jest to, co jest znane jako określoną bólu lub rwa kulszowa. Jest wielu ludzi, którzy mówią, że czasami nawet czuć ból stóp, mrowienie, osłabienie, a nawet moczu. Jest to bardzo skrajny przypadek, ale może również wystąpić, jeśli uważasz, że należy natychmiast udać się do lekarza.
  • Lekarze również powiedzieć nam o bólu promieniującego. Co to oznacza? Cóż, to jest wtedy, gdy mamy ból w jednej części ciała, ale mimo to przepuklina jest gdzie indziej. To jest przykład mając taką przepuklinę w plecy i nogę bólu. Jest to problem, który skupia się głównie na krążka. Jest to bardzo często na przykład ból w pośladki, z zapałem, który rozciąga się od tyłu do naszej wewnętrznej stronie nogi. Jeśli uważasz, należy wiedzieć, że może masz radikulopatii. Ale to zawsze będzie nasz lekarz, który nas zdiagnozowane.

4. Kiedy należy szukać pomocy medycznej?

lekarzlekarz

Ból spowodowany przez dowolny rodzaj dyskopatii będzie zapobiegać nas z normalnego życia. Nie można normalnie chodzić, pracować lub nawet ciężary obciążenia. Masz problemy ze snem, a nawet kosztować siedzieć na krześle.

Jeśli objawy te będą trwać przez dwa kolejne tygodnie, do lekarza, aby ci odpowiednie dowody z których diagnoza.

Ale teraz lekarze mówią nam, że idziemy na pogotowie, jeśli się przedstawić nietrzymanie moczu lub kontroli jelit. W tym przypadku, powiedział przepuklina utrudnia normalne funkcje naszego organizmu i nie jest już jasne, że grawitacja musi być rozwiązany.

Zazwyczaj możemy uciekać się do zabiegów chirurgicznych. Ale nie martw się, zawsze rozwiązany dość skutecznie i pozwala odzyskać swoje normalne życie. Więc wiesz, ma swoje objawy, ból, i zachęcamy do konsultacji z lekarzem żadnych oznak, że postrzegasz. Jakość życia zasłużył.

Główny obraz dzięki uprzejmości © wikiHow.com

Like this post? Please share to your friends: