Mogą one być bardzo małe, a jednak bardzo niewygodne. Oni boli, zdenerwowany iw dość mokro leczyć od jednego dnia do drugiego miejsca. Dlatego trzeba znaleźć dobrego środka domu do usuwania lub leczy rany, tak szybko jak to możliwe.

Dlaczego są owrzodzenia w jamie ustnej?

Gdy są rany, które występują bardzo często, prawda jest taka, że ​​nikt dokładnie nie wie, dlaczego się pojawiają. Eksperci nie są jeszcze w stanie dokładnie określić, dlaczego te małe owrzodzenia pojawiają się w ustach, Więc jeśli wiesz, jest to wpływa 20% populacji. Powodują one ból i dyskomfort zarówno mówienia i jedzenia.


Mogą być dwa rodzaje: proste lub złożone. Pierwszy czasami pojawiają się w roku ubiegłym około tygodnia, u osób pomiędzy 10 a 20 lat. Complex są rzadsze i cierpią ci, którzy już poniosła jakieś owrzodzenia wcześniej.

Aftas2Aftas2

Owrzodzenia jamy ustnej z różnych powodów. Niektóre czynniki, które je wywołują są stres, spożywanie kwaśnych pokarmów lub cytrusów, urazy na jedzenie lub naczynie A układ odpornościowy które jest osłabione, a problem żywieniowy lub chorób przewodu pokarmowego. Ostre przedmioty i ortodoncja może również powodować owrzodzenia.

Musimy zwrócić uwagę na owrzodzenia i opryszczki, które mogą być identyczne w swoim wyglądzie, ale nie w odniesieniu do tej choroby. Opryszczka jest spowodowana przez jednego wirusa i jest zaraźliwy; Rak nie. Pierwszy może pojawić się na inne części twarzy, takich jak wargi, nos i podbródek.

Aby dowiedzieć się, czy masz Afta objawami są: bolesne pieczenie, mrowienie, okrągły biały lub szary wrzody zaczerwienieniem na krawędziach. Także gorączka, obrzęk węzłów chłonnych, etc.

aftas3aftas3

Dobrą rzeczą owrzodzenia Są one prawie zawsze znikają same. Ból może być bardzo irytujące, ale ważne jest nie stwarzają język i zęby w miejscu dłużej niż być „Pokusa”. Siedem do dziesięciu dni będzie złą pamięć.

naturalnych środków do leczenia rany i owrzodzenia

  • Sal: Jest to jeden z najtańszych skutecznych środków antyseptycznych i świata. Jest doskonałym sprzymierzeńcem naturalnie leczyć rany. Wystarczy wymieszać łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody i płukać jamę ustną z nim, skupiając się na obszarze, na którym masz zarazę. Wypluwa wodę i powtórzyć proces co najmniej trzy razy dziennie. Stopniowo zmniejsza ból i dyskomfort. Inni ludzie decydują się wziąć przymrużeniem oka i wcierać go. Problem polega na tym, że tworzy więcej bólu i podrażnienia, nie jest zalecane.
  • Soda oczyszczona: To działa jak sól, jako skuteczny środek antyseptyczny w tych przypadkach. Miesza pół szklanki wody i płukania jamy ustnej, dzięki czemu „swish” bez połykania cieczy. Można również zrobić pastę z niewielką ilością wody i nałożyć na głowę, pozostawiając na chwilę, aby jego działanie. Następnie spłukać zimną wodą bez pocierania.

aftas4aftas4

  • woda utlenionaInne nieomylny lekarstwem na owrzodzenia jamy ustnej. Wziąć wacika i zanurzyć lub nadtlenek wodoru. Stosowane bezpośrednio na tid uszkodzenia. Będzie ona łagodzić dolegliwości i zapobiec infekcji.
  • Płyn do płukania ust: To nie jest tak „naturalny” lekarstwo ale może służyć na tyle, aby uspokoić dyskomfort w ustach, natychmiastową ulgę, która będzie kontrolować powstawanie bakterii. Ale nie umieszczać zbyt równo, zwłaszcza jeśli jest to bardzo silny, ponieważ prawdopodobnie będziesz palić.
  • lód: własność z kostką lodu jest leczyć rany i stopniowo z kolei zmniejszyć stan zapalny i złagodzić ból. Działa jako środek uspokajający. Umieść kostkę lodu tak często, jak się czujesz potrzeby dziennie.

aftas5aftas5

  • jogurt: Dzięki kwaśne mleko i bakterie zawarte w nim, pomoże Ci zmienić skład pH jamy ustnej i kontrolując powstawanie nowych bakterii. Jeść jogurt codziennie szczególnie jeśli cierpią z powodu owrzodzenia lub często. Można stosować bezpośrednio na rany lub wacikiem.
  • Mleko magnezji: Ma podobny efekt do tego jogurtu. Użyj trzy razy dziennie na zmianę pH w ustach i will „twarzą” bakterie, które często powodują wrzody.

Porady, aby zapobiec tworzeniu się rany i owrzodzenia

Niedobór minerałów lub witamin powodować owrzodzenia. Lepiej więc, że zawierają w swojej diecie. Inne warunki mogą również powodować owrzodzenia w tym niedokrwistości z niedoboru żelaza, kwasu foliowego, celiakia, choroba Crohna, etc. więc nie wahaj się, aby dodać do swojej diety pokarmów zawierających go planu, takich jak zielone warzywa liściaste, produkty pełnoziarniste, mleko, między innymi.

Bądź ostrożny, gdy myjesz zęby, ponieważ może to spowodować obrażenia podobne do podrażnienia lub owrzodzenia. To samo, kiedy jeść żywność z „końcówki”, takich jak ciastka, pieczywo, tosty, itp Unikać kwaśnych lub ostrymi potrawami, gumy do żucia i nie zapomnij nici po każdym posiłku, aby zawsze zachować higienę jamy ustnej i zdrowe.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Toshiyuki IMAI, włoski głosu, Joshua Yoon Jej Nandez, Emilian Robert Vicol, gaelx.