Pragnienie, aby utrzymać naszą wagę pod kontrolą nie reaguje tylko do odsetek wyglądają lepiej, ale to jest bardzo ważne, aby utrzymać nasze czyste i wolne od czynnika choroby organizmu.

W tym sensie, że ważne jest, aby prowadzić aktywny tryb życia, regularne ćwiczenia i utrzymywanie zbilansowanej diety. i składnik, który może pomóc nam osiągnąć cel, jakim jest unikanie nadwagi imbir. Zainteresowany, aby wiedzieć w jaki sposób?


Zastosowanie imbiru w medycynie nie jest niczym nowym. W rzeczywistości, Galen, jeden z ojców dyscypliny, i wykorzystał je w różnych zabiegów; i został wysoko ceniona od wieków w Azji na jego właściwości lecznicze. Chociaż może to być spożywane na wiele sposobów, zarówno słodkich lub jako składnik potraw przygotowanych, herbata imbir jest również bardzo popularny sposób - choć nieco bardziej miękkie - zużywa ten pierwiastek.

Wtedy dowiesz się, jak przygotować i jak to pomoże Ci schudnąć.

Jak przygotować herbatę imbir?

Przygotuj herbata imbir jest bardzo prosta. Wszystko czego potrzebujesz to trochę imbiru i wrzącej wody. Jeśli chcesz, możesz również dodać jakiś słodzik; W takim przypadku zalecamy użycie dowolnego naturalnie występujące, jak miód.

Etap 1 - ugotować trzy filiżanki wody

Etap 2 - umyć i osuszyć około 90 gram korzenia imbiru

Etap 3 - Peel imbirowego; a następnie pokroić na małe kawałki

Etap 4 - Zestaw imbiru w kotle lub innego podobnego pojemnika z pokrywą

Etap 5 - dodać wrzącej wody i odstawia się pod przykryciem przez około 10 minut

Krok 6 - Szczep herbaty i służyć

Herbata imbir w organizmie

Imbir herbata pomaga kontrolę i utrata masy ciała na różne sposoby. Niektóre badania, na przykład, sugerują, że imbir zmniejsza stan zapalny i promuje wrażliwość na glukozę; czynniki związane z utratą masy ciała. Ponadto, tak że spożywanie imbiru powoduje nam uczucie sytości, które zapobiega również, że imbir jest zaangażowany w zwiększenie poziomu serotoniny, neuroprzekaźnika, że ​​wśród innych funkcji, biorących udział w kontroli apetytu, które nadal jedzenia.

Z drugiej strony, Jest także przydatny do tego celu ze względu na jego właściwości trawiennes. Tak więc, uważa się, że związki, imbir stymulować produkcję soku żołądkowego, wzmocnienie mięśni i zwiększenie skurcze mięśni jelit w żołądku, co pozwala przesunąć żywności przez korpus łatwiej. To nie tylko zmniejsza dyskomfort związany z niestrawności, ale również promuje lepsze wchłanianie składników odżywczych i usuwanie odpadów z organizmu, co uniemożliwia przyrost masy ciała.

Na koniec, występuje w dwóch imbiru, gingerol i shogaol składników poprawiają metabolizm stymulując zwiększone wydatkowanie energii oraz utleniania tłuszczu. Tak, jak podczas ćwiczeń, spożycie imbiru zwiększa temperaturę ciała i spala kalorie, co ułatwia i przyspiesza utratę wagi.

Schudnąć naturalnie imbiru

Spożywać imbir, albo w herbacie lub inna prezentacja, jest to bardzo zdrowy sposób, aby zachować zdrowie i schudnąć. Podobnie jak w przypadku żywności i naturalny środek, trzeba być ostrożnym przy spożyciu: Ginger nie jest zalecany w czasie ciąży i laktacji procesów lub dla osób z krzepnięciem krwi.

Ale jeśli chcesz schudnąć, włączenie tego pierwiastka w diecie - i utrzymania regularnego wykonywania rutynowych - można osiągnąć zadziwiające rezultaty.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Joana Petrova