Dzieci, które mokre łóżko: Jaki powinien być i jak to naprawić?

Lekarze i psychologowie nazwali ten problem z nazwą moczenia nocnego, chociaż wszyscy wiemy, popularnie jako „nocnego moczenia”. Występuje, gdy mały nie kontrolują ich oddawanie moczu i mocz w trakcie snu. Można również dać dzienne przypadków moczenia nocnego. Trzeba zwrócić szczególną uwagę jako rodziców. Dzieci, które mokre łóżko jesteś winien, jak to naprawić. Dowiedz się więcej w tym artykule.

Co jest moczenie?

sensen


Jest to niekontrolowane oddawanie moczu dzieci powyżej 4 roku życia, choć zwykle wpływają snu, występuje również w ciągu dnia. Tym razem będziemy rozmawiać o dzieciach, które zmoczyć łóżko, wspólne zaburzenie, które nie ma rozwiązania.

oddawanie moczu kontroli lub szkolenia nocnik jest naturalnym procesem, który rozwija się jako ludzie rosnąć, rozwijać się, uczyć się, itd. Ten mechanizm starsze od 15 do 18 miesięcy, w zależności od takich czynników, jak na rodziców, aby uczyć dzieci do WC wyszkolonych, odsuwać pieluchy mało, itp

Po tym czasie dziecko już wie „sika” solo (Lub, co najmniej, jest w fazie uczenia się). Istnieje kilka technik stosowanych przez rodziców do opuszczenia trochę pieluchy, bielizna i umieścić je i dowiedzieć się co jest mokre. Pediatra, książki i babcie (zawsze są specjaliści) może pomóc w tym zakresie.

Dzieci-iraDzieci-ira

Jeśli proces nauczania i dojrzewanie dziecka są udane, to będzie zmienić „być duży” i toalecie jak dorosłych, komunikacji podczas oddawania moczu. Należy zauważyć, że w ciągu czterech lub pięciu lat, dziecko jest już w stanie kontrolować tego fizjologiczne potrzeby, zrozumieć go i nie potrzebują pomocy, aby ewakuować.

Do tej pory tak dobrze. Problem pojawia się, gdy dziecko nie uczy się metodą prób i błędów. Zwłaszcza podczas snu, „on nie zdaje sobie sprawy, że” trzeba oddawać mocz i powoduje regresję jako dziecko i wierzy, że wciąż ma pieluchy będzie cię chronić. Jednakże, wynik jest mokre prześcieradła i koce, płacz, koszmary i troski rodzicielskiej.

Moczenie nocne pojawia się około pięciu lat, To może być przerywany lub ciągły, aw niektórych ciężkich przypadkach, przedłuża ona do dojrzewania. Istnieje wiele różnych sposobów leczenia warunek tego rodzaju, od psychologicznych do medycznego. Problem może być rozwiązany raz są znane przyczyny, a głównym i najważniejszym w tych przypadkach jest to, że rodzice nie tracą spokój, nie zły, nie karać dziecka lub krzyknął.

Pamiętam, że moczenie nocne może prowadzić do małej partii depresji, wstydu, nieśmiałości, niskiej samooceny, etc. i, jeśli rodzice krytykować, sytuacja się nie poprawi, ale odwrotnie. Cierpliwość, zrozumienie sytuacji i pomaga im radzić sobie ten czas, nie ma wątpliwości, że wynik będzie pozytywny.

Autonomia-in-the-dzieciAutonomia-in-the-dzieci

Prawdopodobne przyczyny moczenia nocnego są:

  • małe pęcherze (jeżeli dziecko idzie do łazienki wiele w ciągu dnia może nam dać sobie z tego sprawy).
  • niewystarczające nauczanie korzystania z łazienki.
  • Stres, nerwowość, niepokój, zmiany w domu, oddzielenie od rodziców, problemy w szkole, walczy z rodzeństwem.
  • Zacznij wcześnie lub zbyt późno, nauka oddawanie moczu sterowania i zwieraczy.

Pytania należy rozważyć, czy nasze dziecko zwilża łóżko

Trzeba dać mu czas

Jeśli dziecko ma 5 lat i moczu w nocy, nie biec do lekarza, gdy tylko się raz. Jeśli zdarza się wielokrotnie lub co noc, a następnie, że nie wymaga leczenia. W przeciwnym wypadku, do 8 lat, ale to normalne.

Nie obwiniaj, nie złość, nie śmiej się z niego

Kara nie jest czymś, co może mieć wpływ oczekiwane przez rodziców, ponieważ dziecko nie kontroluje sytuację. To nie jest twoja odpowiedzialność. Może to spowodować większy stres, niepokój, nerwy, czując starszą nieposłuszeństwo lub nie jako dziecko.

nie zawsze umieścić pieluch

dzieci 3dzieci 3

Z kilku powodów: po pierwsze, dlatego, że chodzi o to, że dziecko rośnie i dojrzewa, a nie inwolucji. Po drugie, ponieważ w ten sposób będzie można się przyzwyczaić do oddawania moczu w nocy, bez względu na to moczenie nocne, i po trzecie, ponieważ nie czują się bardzo dobrze, będzie się wstydzić, depresję, etc.

Nie popełnij błędu i nie zaprzeczając wody pitnej

Unikać spożywania wody nie będzie pomagać mu w ogóle, ale będzie to rodzaj plastra, który nie będzie poprawy ogólnej sytuacji. Celem nie jest dzieckiem jest mniej parcie na mocz, ale kto wie kontrolować oddawanie moczu podczas snu.

Nie obudzić się o świcie

W ten sposób, to pójdzie do toalety „po prostu chce”, ale to spowoduje, że dziecko (i Ty też) zakłóca sen i to nie jest dobre dla nikogo. Tylko lepiej niż on realizuje mocz wiadomość i obudzić, nawet gdy w najgłębszej fazie snu.

Wreszcie, jako odbicie, dobrze jest wziąć pod uwagę emocje dziecka. Już w czasach, które można policzyć, co dzieje się płynnie. Naucz go zaufać i wyrazić to, co czujesz, dlaczego uważasz, że moczenie nocne, itd. Czy uczestnikiem technik leczenia, aby zatrzymać się i zwilżania razem pomóc mu wyjść z tej sytuacji.

Like this post? Please share to your friends: