Czy jesteś wrażliwy? Co warto wiedzieć

Jeśli masz tendencję do opłakiwać każdy przechodząc wokół rzeczy, jeśli dbasz o to, co dzieje się z tymi, którzy najbardziej chcą lub jeśli wolisz spokojniejsze otoczenie może być przewrażliwiony. To nie ma nic złego. Jest to jeden z wielu sposobów patrzenia na świat.

Czułość jest cechą naszej osobowości i jedna na pięć osób odczuwa zbyt dużo. Istnieje wiele książek, które mówią o nawet jak go pokonać, jeśli chcemy.


W tym artykule dowiesz się, co charakterystyczne cechy bycia przewrażliwiony.

Co znajduje się w czułość jest spowodowane?

Bycie mniejszością w populacji nie jest równoznaczne z osłabieniem lub złym. Jeśli na świecie nie było ludzi wszystko byłoby bardziej sensowne chaotyczne! Zwrócić szczególną uwagę, aby zobaczyć, czy jesteś w tej grupie:

Twoje uczucia są zawsze intensywne

Nie tylko wtedy, gdy można się zakochać, ale kiedy jesteś w depresji, rozczarowany lub zdenerwowany. Bardzo wrażliwi ludzie mają tendencję do przetwarzania swoich uczuć w sposób głębszy.

Dlaczego kochasz jak nikt inny na świecie, najbardziej angażują się w każdej sytuacji i jesteś prawdopodobnie bardziej intuicyjne dla wszystkich wokół. Który pozwala dostać się na dole każdej sytuacji i znaleźć to, czego szukasz.

Twoje uczucia są zawsze intensywneTwoje uczucia są zawsze intensywne

Sueles opłakiwać łatwo i pewnie to zawstydza cię. Łatwy płacz może wydawać się oznaką słabości, ale nie powinien czuć się w ten sposób. To dobrze, aby wyrazić uczucia i wziąć to, co nam przeszkadza.

Zobacz też: Kto znacznie w dół, w końcu utonięcia: niebezpieczeństwo uczuć ciszy

Twoje reakcje są bardziej sentymentalny

Płacz jest powierzchowne i pojawia się prawie codziennie. Nie zawsze z tych samych powodów. Być może dzisiaj jest ze względu na historię miłosną i jutro film z puppy gry z pussycat. Jesteś reagować w każdej sytuacji.

Na przykład, jeśli twój najlepszy przyjaciel ma problem pokażesz troskę i empatię, aby pomóc w wszystko w zasięgu ręki.

Reakcja ta zachodzi również w odniesieniu do negatywnych rzeczy można powiedzieć o tobie. Masz tendencję do podejmowania rzeczy bardzo osobiste i bardzo cierpieć.

Często pytam dlaczego jesteś taki wrażliwy

To zapytanie milionów dolar i słychać dość często. To dlatego, w społeczeństwie nie jest dobrze postrzegane płacz, Niektóre pokazy sympatii lub niektórych funkcji, które pozostawiają nam dowody albo sprawiają nam spojrzeć słaby.

Czułość (a nawet nadwrażliwość) uważany jest za negatywny.

Często pytamCzęsto pytam

Ludzie śmieją się, gdy widzą rozsądny człowiek, mówią, że jest gejem, a nawet może być hit. Jest również prawdopodobne, że członkowie rodziny i znaczący inni nie rozumieją swoją osobowość i często pytają, dlaczego jest w ten sposób.

Wolisz wykonywaniu sam

Ludzie, którzy są bardzo czułe, aby nie wykonywać czynności wymagające zespoły formularzy, zwłaszcza w odniesieniu do sportu. W tego typu dyscyplin, chociaż istnieje więcej ludzi, sukcesów i porażek każdego przestrzegane.

To samo odnosi się do pracy przy wyborze oddzielnych kabin lub poszczególnych zadań.

Jeśli czułość jest prawdopodobnie twój wybór sportów, takich jak jogging, pieszej lub rowerowej. Można również wolą iść na siłownię ze znajomym lub z partnerem, aby uniknąć konieczności dokonywania rozmowę z innymi.

Kosztuje podejmować decyzje

Osoby nadwrażliwe Są świadomi wszystkich szczegółów i subtelności. To może być dobre lub złe, w zależności od tego, jak analizować.

Chociaż w wielu przypadkach niż podejmowaniu decyzji nie ma nic ujemne (na przykład, co do jedzenia w restauracji lub w co się ubrać) w innych może to mieć wpływ na codzienne życie.

Kosztuje podejmować decyzjeKosztuje podejmować decyzje

Opóźnienie w procesie decyzyjnym jest związany że ważył wiele możliwych konsekwencji. To może być dobry, aby uniknąć impuls lub żałować później.

Czujesz się bardzo rozczarowany, kiedy się mylisz

W związku z powyższym, jeśli są bardzo wrażliwe chyba uczucie wystąpić podczas dokonywania decyzji nie do końca poprawne jest bardzo głęboka i kosztowało go zapomnisz.

Po odkryciu, że popełnił błąd prawdopodobnie nie będzie łatwo mu wybaczyć a tematem Ronde w głowie długo. Emocjonalna reakcja na niepowodzenie jest bardzo wysoka.

Jesteś bardziej podatne na stany lękowe i depresja

W przypadku, gdy zostały little've przeszedł traumatyczne lub złych czasach (np brak bezpieczeństwa w szkole lub superprotectores rodziców) system nerwowy został przygotowany czuć większy niepokój.

W takim przypadku zaleca się, aby pomóc i zrozumieć znajome otoczenie, aby czuć się wspierać i obniżyć poziom depresji.

Polecamy lekturę: Pożegnaj się z depresji przygotowanie drgań szczęścia

Głośne dźwięki są nieprzyjemne dla Ciebie

Skok przez okno przez wiatr, grzmot lub klaksonu samochodowego Ci wyskoczyć z fotela. Chaos i hałas masz złe i zwykle zawroty głowy, zmęczenie lub ból głowy. Wszelkie niespodziewany dźwięk przeraża.

Również, że nie podoba w ogóle lub brutalne filmy aktualności, ani horrory.

Głośne dźwięki są nieprzyjemne dla CiebieGłośne dźwięki są nieprzyjemne dla Ciebie

Nie znoszę krytykę

Nie jest to spowodowane być dumny lub narcystyczne, ale twoja reakcja na krytykę jest bardziej intensywna niż inne. Można korzystać z niektórych technik, aby uniknąć na przykład włączyć głuchy na co reszta.

LITERATURA:

http://www.huffingtonpost.es/2014/03/05/personas-altamente-sensibles_n_4902755.html

Like this post? Please share to your friends: