14 Korzyści z magnezem

¿Zepsute? ¿Wyczerpania? Jesteś przytłoczony bóle mięśni? Czy masz częste skurcze? Ty też podkreślić? Cóż może wszystkie z tych objawów jesteś stwierdzające, co naprawdę masz niedobór magnezu!

Magnez jest niezbędny mineralnych w wykonywaniu różnych procesów metabolicznych i występuje we wszystkich komórkach ciała. Przeczytaj ten artykuł i powiem wam 14 Magnez korzyści dla zdrowia.

ulga magnezu do warunków

Magnez można znaleźć w naturze w postaci jonów tworzących sole i tlenki i odgrywają ważną rolę biologiczną nie tylko dla ludzi, ale także dla roślin. W rzeczywistości chlorofilu zawiera magnez i już wiemy, jak ważne jest to związek na fotosynteza występuje i tlen, którym oddychamy, a wzrost roślin zużywają występuje.

U ludzi magnezu jest we wszystkich tkankach, szczególnie kości i mięśni. Jego funkcje są bardzo różne, więc przedstawiam kilka przykładów:

Biologiczna rola magnezu

 • Stabilizację pasma DNA i RNA, co umożliwia prawidłowe regenerację komórek, zapobiega występujące mutacje i komórki nowotworowe pojawia się, między innymi.
 • Zaangażowany w produkcję ATP, energii potrzebnej do wszystkich procesów metabolicznych.
 • Ma bezpośredni związek z metabolizmem wapnia
 • Zaangażowany w procesach produkcyjnych neuromodulatorów i neuroprzekaźników, które pozwalają informacji podróżować w postaci impulsów nerwowych poprzez swoje ciało i może poruszać się mówić, aby być tym, kim jesteś.
 • Pozwala to rozluźnienie mięśni Faktem jest szczególnie ważne w utrzymaniu prawidłowego rytmu w mgnieniu oka.
 • To działa na układ nerwowy, powodując rozluźnienie.

Wymagania dzienne spożycie magnezu są od 300 do 360 miligramów dla dorosłych, ale nie trzeba wypełniać suplementów, można znaleźć to, czego potrzebuje organizm w wielu naturalnych produktów spożywczych, takich jak, na przykład, zielonych warzywach liściastych. Potem pokażę Ci listę żywności i zawartości magnezu. Będziesz zaskoczony:

Zawartość magnezu w 100 gramach produktu

 • szpinak: 60 mg
 • pietruszka: 200 mg
 • groszek: 50 mg
 • Nasiona dyni: 262 miligramów
 • migdały: 258 mg
 • orzechy laskowe: 258 mg
 • orzeszek ziemny: 174 mg
 • soja: 240 mg
 • ciecierzyca: 160 mg
 • razowy: 140 mg
 • owoce morza140 mg ok.
 • Czekolada czerń: 107 miligramów
 • Brązowy ryż: 106 mg

Istnieje wiele produktów, które zawierają to, co widać, ale to jest zupełnie normalne, że istnieją braki tego minerału, ponieważ niektóre leki lub wysoki poziom stresu może spowodować ich eliminacji poprzez mocz.

14 Korzyści z magnezem

Pielęgnować nasz poziom magnezu, ponieważ jego korzyści dla zdrowia są niezaprzeczalne, utrzymując je na ogół stabilne osiągnie zmniejszyć ryzyko chorób serca, skurcze mięśni, cukrzycy i nadciśnienia.

Korzyść # 1: efekt antystresowy

Estres_casa (1)Estres_casa (1)

Magnez jest naturalnym uspokajający udział w transmisji nerwowych i utrzymuje aktywnych neuronów. Jeśli chcesz, aby Twój system nerwowy w dobrym stanie i czuć się zrelaksowany i szczęśliwy, przeszkadza poziom magnezu, które bezpośrednio wpływają na wytwarzanie serotoniny, hormonu, który podnosi na duchu.

Korzyść # 2: Energia dla Ciebie

Jak już wyjaśniono magnez jest konieczny w procesach metabolicznych, które pozwalają na produkcję energii. Jeśli chcesz mieć większą siłę mięśni bądź siłę chwytu lub władzę w nogach i ramionach i oglądać swoje mięśnie dobrze rozwinięte magnezu jest rozwiązaniem. czuć energiczny i aktywny.

Benefit # 3: wzmocnienie kości i zęby

Magnez pomaga mocowania wapnia i fosforu w kościach i zębach, który sprawia, że ​​można je dostać zdrowy i silny. Przez spożycie magnezu w zalecanych ilościach można zapobiegać osteoporozie i ubytków.

Korzyść # 4: Ochrona nerek

nerkinerki

Równowaga pomiędzy wapnia i magnezu jest niezbędny do życia. Mobilizację wapnia i magnezu może zniszczyć kamienie nerkowe, więc posiadanie odpowiednich poziomów muszą doskonalić swoje nerki.

Korzyść # 5: bóle miesiączkowe

Magnez wspomaga równowagę hormonalną i jest w stanie zapobiec i zmniejszyć bóle miesiączkowe.

Korzyść # 6: Łagodzi zaparcia

Magnez oczyszcza nasz organizm, działając jako łagodny środek przeczyszczający jest w stanie przeciągnąć toksyn w naszych trzewiach sprzyjających ewakuację. Ponadto kontroluje proliferację flory jelitowej.

Korzyść # 7: Zapobiega chorobom układu krążenia.

Nic jak magnez do rozluźnienia mięśni serca i zapobiegania arytmii Oprócz odgrywa ważną rolę w wielu reakcjach zachodzących w sercu.

Korzyść # 8: Dobre trawienie

-Digestive-Flory-jelitowego układu-Digestive-Flory-jelitowego układu

Jon magnezu część śliny, wodnym roztworem o Oprócz innych funkcji żywności smarowania i na początku fermentacji. Jon ten jest również komponować soków żołądkowych. Ponadto magnez jest w stanie kontrolować kwasów żołądkowych, promowanie trawienie i działania jako łagodny środek przeczyszczający.

Chcesz mieć dobre trawienie? Miej oko na ilości magnezu można konsumować!

Korzyść # 9: rozluźnienie mięśni

Magnez wpływa bezpośrednio na rozluźnienie mięśni, unikając skurcze, zmęczenie i urazy. Niski poziom jon ten zwiększa akumulację kwasu zwiększenie ból, sztywność i przykurczów mięśni mlekowego.

Korzyść # 10: obniża ciśnienie krwi

Magnez jest niezbędnym elektrolit w utrzymaniu równowagi płynów ustrojowych, co odgrywa istotną rolę w utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia krwi. Pozbyć się nadciśnienia, monitorowanie poziomu magnezu.

Korzyść # 11: Zapobiega przedwczesnych porodów

Magnez jest bardzo ważne dla ciąży, dlatego należy spożywać codziennie między 320 i 380 miligramów magnezu. Minerał uniemożliwia przedwczesne porody, które występują przy zachowaniu swobodnej macicy aż do chwili porodu.

Korzyść # 12: Utrzymanie pH organizmu

Magnez reguluje żadnej pH organizmu nierównowagi, w przeciwnym razie mogą wystąpić uszkodzenia tkanek i narządów.

Korzyść # 13: Na bezsenność

Melotonina jest hormonem, który wśród swoich wielu funkcji wpływa na regulację snu. Niedobory magnezu, poprzez wpływ tego hormonu, powodując pojawienie się zaburzeń snu.

Korzyść # 14: Cukrzyca

cukrzycacukrzyca

Magnez zapobiega cukrzycy umożliwiający kontrolę poziomu cukru we krwi. Poprzez zwiększanie wydzielania insuliny substancja ta umożliwia wprowadzenie cukru do komórek, zmniejszając jej stężenie we krwi.

Like this post? Please share to your friends: