Tarczycy, który reguluje metabolizm organizmu. Określa jak szybko kalorii, jak szybko bije serce palić i ustanawia równowagę hormonalną. Często, po osiągnięciu dorosłości, ludzie mogą zacząć cierpieć problemy z tarczycą i zaburzenia w stanie zdrowia fizycznego i emocjonalnego cierpienia.

Trzy najczęstsze problemy z tarczycą są niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy i guzków. Chociaż każdy wpływa na organizm w różny sposób, mają pewne objawy w powszechnym, które pozwalają nam poinformować nas.


Zobacz także: Co wpływa na zachwianie równowagi tarczycy?

następnie szczegółowo 10 wspólne objawy zaburzenia czynności tarczycy że każdy powinien rozważyć.

1. Zmęczenie i zmęczenie

Jeśli czujesz się zmęczony lub potrzebujesz meszek, mimo śpi 8 lub 10 godzin dziennie, są szanse, że masz problemy w produkcji hormonów tarczycy (niedoczynność tarczycy). Tarczyca odgrywa bardzo ważną rolę w poziomach energetycznych i cierpieć zmęczenie może być znak, że coś jest nie tak.

2. Zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała

Lub utraty wzrost-weightLub utraty wzrost-weight

Tarczycy jest odpowiedzialna za regulowanie tempa metabolizmu, który to proces, w którym korpus spala kalorii. Nagły przyrost wagi być objawem niedoczynności tarczycy, to jest gdy dławik nie wytwarzają wystarczającej hormonu tarczycy.

Odwrotnie, jeśli tam jest spadek wagi może wskazywać na nadczynność tarczycy, gdy występuje nadprodukcja tarczycy.

3. Problemy Mood

zaburzenia hormonalne spowodowane przez problemy z tarczycą mogą również wpływać na płaszczyznę emocjonalną. Jeśli nagle zaczynają czuć lęk, depresja, zmiany nastroju i niewyjaśnione uczucie niepokoju, ewentualnie ciało wysyła sygnały ostrzegawcze o problemach z tarczycą.

4. bóle mięśni

Ból ciałaBól ciała

Nagle czuje bóle mięśni, stawów i ścięgien jest sygnałem ostrzegawczym. To może być objawem zaburzenia hormonów tarczycy.

5. Trudności rozrodcze

Nierównowaga hormonów tarczycy może powodować problemy z zajściem w ciążę, jak również zmian w miesiączki i brak pożądania seksualnego.

Możesz być zainteresowany: W 6 główną przyczyną niepłodności kobiet

6. Chill

Tarczyca reguluje temperaturę ciała i jest odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego ciepło dla naszego organizmu. Nagle czuje zimne dłonie i zimne stopy i reszty ciała, może być oznaką problemów tarczycy i stąd metabolizmu.

7. Zmiany w skóry, włosów i paznokci

SIGNAL-paznokcieSIGNAL-paznokcie

Suchość skóry, wypadanie włosów problemy i pękanie paznokcie są typowe objawy niedoczynności tarczycy. Objawy te są stopniowo rośnie i wymaga leczenia, aby uniknąć zajścia przewlekłe.

8. Zaparcia

Obniżenie aktywności hormonalnej tarczycy, wszystkie procesy ciała spowolnić i narządy mają trudność prawidłowego wykonywania swoich obowiązków.

W przypadku funkcji trawiennych, istnieją problemy do prawidłowego wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia, oraz trudności w usuwaniu odpadów przez przewód pokarmowy. Wynik może być ciężki przypadek zaparcia.

9. Problemy poznawcza

PROBLEMY poznawczaPROBLEMY poznawcza

często osoby z problemami tarczycy narzekać nie mają dobrą pamięć i mają trudności z koncentracją. Wynika to ze spadku produkcji hormonów tarczycy, co spowalnia różne funkcje organizmu.

10. Głos i gardła

Być problemem tarczycy, to jest bardzo prawdopodobne, że Tarczyca puchnąć lub zwiększenie rozmiarów. Kiedy to nastąpi można przedstawić problemy, takie jak ból gardła, chrypka, złe samopoczucie, obrzęk szyi lub chrapanie, między innymi.

Nie należy przerywać czytanie: Łagodzi ból gardła z tych 7 środków domu

Co zrobić z objawami zaburzenia czynności tarczycy?

Co-do-before-te-de-sygnały ostrzeganiaCo-do-before-te-de-sygnały ostrzegania

W wielu przypadkach wykryto problemy z tarczycą, gdy są już bardzo zaawansowane, ponieważ jej wczesne objawy są często mylone z innymi warunkami. Bardzo ważne jest, aby znać te znaki, wskazówki do wczesnej diagnozy. Ignorować objawy ewentualnej choroby tarczycy mogą powodować komplikacje zdrowotne, które mogą być trudne do opanowania.

Powinno być to te znaki ostrzegawcze, bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem Do tego dokonać odpowiednich egzaminów. Ponadto, jeśli masz w rodzinie problemy z tarczycą, to nie więcej regularne kontrole, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.