Piec jest jednym z kilku urządzeń gospodarstwa domowego brudnych, bo jedzenie pieczemy spędzić minut lub nawet godzin do niego, a najczęściej rozpryskiwania tłuszcze i inne substancje wewnątrz urządzenia. Często gospodynie zastanawiać, co jest najbardziej skutecznym sposobem czyszczenia piekarnika, jak trzeba usunąć nadmiar tłuszczów i te odpady, które można włączyć tego urządzenia w idealnym środowiskiem dla mikroorganizmów.

Obecnie na rynku istnieje wiele produktów do czyszczenia kuchenek, ale nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Produkty te są zwykle ładowane z substancji toksycznych i czasami nie oczyszczone, a także można to zrobić innych metod czyszczenia. Świetnym rozwiązaniem, aby dać właściwą higienę do pieców i pozbyć się brudu jest za pomocą naturalnych produktów.


Naturalne produkty są doskonałą alternatywą do czyszczenia, jak również jest bardzo skuteczne, aby usunąć tłuszcz i brud są również przyjazne dla środowiska, nie zanieczyszczających. następnie zostawiamy najlepsze sposoby czyszczenia piekarnika z produktów naturalnych.

sól

Leczenie migreny la-z soliLeczenie migreny la-z soli

Zastosowanie soli w kuchni może być przedłużony poza przyprawa nasze posiłki. To bardzo tanie i łatwe do zakupu może być bardzo przydatna do dezynfekcji i czyszczenia piekarnika naturalny produkt.

Jak używać soli do czyszczenia piekarnika?

Wymieszać w zbiorniku ½ litra wody i 250 g soli. Następnie tę mieszaninę przez przedłużenia ścian pieca, zwłaszcza w tych miejscach, w których stwierdza plam i odprysków żywności. Pozostawić na produkty 15 do 20 minut i spłukać za pomocą wilgotnej gąbki.

Ewentualnie usunąć wszelkie ślady zapachu po wykonaniu tej metody czyszczenia. Aby wyeliminować te zapachy czyni mieszaninę ½ litr octu winnego i 250 g soli. Mieszanie dwóch składników, aż sól całkowicie rozcieńczono i umieszczono w mieszaninie natryskowej. Spryskać ściany piekarnika i pozostawić na kilka minut. Na koniec usuwa zanieczyszczenia wilgotną gąbką.

cytryna

Konsumować-limon-of-way-sanaKonsumować-limon-of-way-sana

Lemon jest antybakteryjne i antyseptyczne nam pomaga usunąć mikroorganizmy że gromadzą się w naszym piecu, gdy jest brudna. Jej przyjemny zapach pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy i Jest również doskonałym sprzymierzeńcem w celu usunięcia tłuszczu.

Jak korzystać z cytryny do czyszczenia piekarnika?

Do łatwego czyszczenia piekarnika, wyciąć dwie cytryny na pół i wycisnąć sok. Następnie wlać do misy i umieścić ją w piecu. Zaprogramować do piekarnika 30 minut w 250 ° C Po tym czasie można zdjąć patelnię i ściany piekarnika czystą szmatką.

ocet

Ocet jabłkowyOcet jabłkowy

Ocet jest kolejnym produktem z wyboru w sprzątaniu. VMasters, aby poprawić ich właściwości oraz zalety wodorowęglanu sodu czyszczenia pieca.

Jak stosować ocet do czyszczenia piekarnika?

Mieszanie dobrą ilość octu jabłkowego wodorowęglanem sodu i przechowywać w sprayu. Następnie rozpylania mieszaniny na ścianach pieca i zaprogramowanie go do 120 ° C przez dziesięć minut. Następnie pozostawiono do ochłodzenia do pieca i usunąć nadmiar tłuszczu wilgotną gąbką.

wodorowęglan sodu

wodorowęglan sodu z eksploatacjiwodorowęglan sodu z eksploatacji

Wodorowęglan sodowy jest produktem naturalnym, który ma wiele zastosowań, w kuchni i poziom leczniczy. Do sprzątania w gospodarstwie domowym może on również stać się wielkim sojusznikiem i możemy ułatwić pracę czyszczenia piekarnika.

Jak używać sody oczyszczonej do czyszczenia piekarnika?

Wymieszać jedną łyżeczkę wodorowęglanu sodu w szklance wody, po czym mieszaninę umieszcza się w rozpylaczu. Spray ściany pieca z mieszaniny pozostawić na noc, a następnego dnia usuwa się tłuszcz z gąbką.

Inną opcją jest mieszanie filiżankę sody z odrobiną wody, aby utworzyć pastę. Umieścić ciasto w ściankach piekarnika szmatką, pozostawić na dwie godziny i po tym czasie usunąć brud gąbką.