ból, niezależnie od jej formy i lokalizacji, jest zawsze objawem pewnej rzeczywistości większym lub mniejszym znaczeniu. Nie należy prześladować i daje nam pewność diagnozy. Ale nie wolno nam przeoczyć. W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości, zawsze powie nasz lekarz.

Ale co ty zawdzięczam ból brzucha po lewej stronie? Dziś będziemy rozmawiać o tym, biorąc pod uwagę jak powszechne jest to, by wątpić i wpływać poćwiczyć po raz kolejny, że nie należy zaniedbywać swoje zdrowie i lekarzem, który zawsze daje diagnozę.

Mam bóle brzucha po lewej stronie w czym problem?


106866 lewej stronie żołądku106866 lewej stronie żołądku

Chcieliśmy zaoferować ten artykuł z jakiegoś powodu. Ból brzucha po lewej stronie nie mogą być ignorowane lub pomijane. Będziemy martwić go pod warunkiem, że następujące czynniki łączą:

  • stały ból. To nie jest ograniczony do cierpieć odosobnionym dni cierpieć dyskomfort przez kilka godzin, po czym znikają lub pojawiają się ponownie w przyszłym miesiącu. Rzeczywistość bóle brzucha po lewej stronie jest uważane za ważne, gdy galery regularnie lub gdy wystąpią go tuż po posiłkach.
  • Ale jak to jest ból? To jak gorącej płycie, bardzo ostry ból sucha. Jest lekki dyskomfort, który przychodzi i odchodzi, które mogą być przypisane do prostych gazów. Kłopot jest oczywiste i jest to niemożliwe, nie przestać o tym myśleć.
  • Należy wziąć środek przeciwbólowy aby złagodzić ból brzucha, dyskomfort może zniknąć, ale staje się jasne w ciągu kilku godzin lub następnego dnia.
  • Ból brzucha po lewej stronie Jest najczęstszą, Im więcej lekarzy usłyszeć w swoich zapytaniach. Najczęściej z powodu stresu procesów prostych gazów, jak wspomniano wcześniej. Jednak, ponieważ jest w tym obszarze, gdzie znajdują się w lewo ... narządów, takich jak trzustka, żołądek, nerki lewej lub wątroby nie możemy zignorować.

Zobaczmy możliwe przyczyny.

1. Zapalenie trzustki

Jest najczęstszą przyczyną, a co za tym idzie jego znaczenie. Zapalenie trzustki zwykle objawia się w tak intensywnym sposób, który jest konieczny natychmiastowa hospitalizacja.

Zwykle mają intensywny ból brzucha po lewej stronie, towarzyszy gorączka, wymioty, kołatanie ... Warto zwrócić uwagę na tych małych objawów, które mogą dać wskazówki co do dnia.

Zwróć uwagę, jak są twoje trawienia, czy po jedzeniu czujesz się bardzo pełny, do przodu, smutek i ból w lewym boku. Jak już wskazano wcześniej, jest najczęstszą przyczyną tego rodzaju bólu, ale tak, jak długo Ból jest bardzo wyraźny i pochodzą towarzyszą inne objawy.

Wątroby trzustki OśWątroby trzustki Oś

2. niedrożność jelit

Bardzo ostrożny z niedrożności jelit. Zwykle przykładem tych nagłych przypadkach medycznych, w których prezentuje niebezpieczna okrężnicy lub niedrożności jelita cienkiego.

Ale dlaczego tak się dzieje? Zasadniczo za pomocą zamka, który nie może już poruszać się płynów lub pokarmu. A objawy są bardzo oczywiste. Dodanie bóle brzucha po lewej stronie, gorączka i niezdolność do przekazania gazu lub ewakuację cierpi.

3. Uchyłki jelita grubego

Rozmawialiśmy o uchyłkowatości często w naszej przestrzeni. Co to jest? Małe stany zapalne w przewodzie pokarmowym, woreczki wypełnione ropą powoduje wiele bólu.

Cierpieć epizodów biegunki, zaparcia, nudności, wymioty, ból brzucha, ciężki obrzęk, a nawet krwawienie z odbytu. Ważne jest, aby pamiętać.

uchyłkowatościuchyłkowatości

4. kamienie nerkowe

Zdarza się, że kamienie nerkowe są studia bezobjawowe sposób, zwłaszcza podczas ich szkolenia. Ale przychodzi czas, kiedy sama kalkulacja i nabywa odpowiedniej wielkości, wystarczająco dużo, aby spowodować ból.

Ten dyskomfort może być umieszczony w lewej ból brzucha, ale oka, często też to odzwierciedlenie w samej stronie, z tyłu. Nerki samej wysokości.

5. torbiele jajnika

Kobiety zwykle cierpią je czasami. I to może być poniesiona w lewym jajniku. Ale jak to się objawia? Jemy mało, ale czujemy się pełni. Poczuła ostry ból w lewym boku towarzyszy zwykle nieregularne cykle miesiączkowe, miednicy ból, nudności lub wymioty, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej wielu.

torbiele jajnikówtorbiele jajników

6. Inne mniej ważne źródła: zatrucie pokarmowe, gaz, epizody stresu ...

  • Są to zazwyczaj najczęstsze przyczyny i najmniej ważna cecha. Ale nie są one jako „dotkliwe”, jak zapalenie trzustki, na przykład, nie znaczy, że nie są istotne. W ogóle.
  • czasami Czujemy złych pokarmów a nasz organizm reaguje. On broni się. Dolegliwości mogą pojawić się bardzo silny ból brzucha po lewej stronie, które towarzyszą wymioty.
  • gazy Są one również bardzo popularne i choć może wydawać się ciekawy, często gromadzą się one na jednej stronie brzucha.
  • Co o stresie? Dlaczego stres może być również znajduje się w tej części ciała? Musimy pamiętać, że stres tylko somatizándose w naszym organizmie powoduje niestrawność, nerwy, które gromadzą się w żołądku ... Nie wolno nam przeoczyć taką możliwość albo.

Na zakończenie jeszcze raz przypomnieć, że wszelkie objawy, wszelkie obawy, po prostu trzeba iść do lekarza w celu uzyskania diagnozy własnej sytuacji. Nigdy nie traktować siebie i zawsze postępować zgodnie z radą pracowników służby zdrowia.