„Czosnek oddziela nas od lekarza.” Stare powiedzenie, że nie mogłoby być prawdziwsze. Liczne badania potwierdzają korzyści z tego pożywienie ... I za każdym razem znaleźć więcej właściwości!

Stosowany od starożytności przez różne cywilizacje (a nawet przepisywane przez Hipokratesa, ojca medycyny) Czosnek jest bardzo dobre dla naszego zdrowia. Najnowsze badania wskazują, że zużywa 4 ząbki dziennie może zapobiegania różnym chorobom.

Czosnek, ten starożytny żywności


Mimo, że nie wiedział, jego komponenty, Grecy stosowany czosnek ze swoich właściwości leczniczych.

Należy do rodziny Allium (jak cebulą i porem) i ma związek o nazwie allicyny, która poprawia stan zdrowia tych, którzy zużywają wytrwale i jest odpowiedzialny za charakterystyczny zapach doprowadzić cię.

Zobacz także: Dlaczego warto jeść czosnek, cebula i cytryna codziennie

Z kolei przynosi nam mangan, Witamina B6 i C, selen i błonnika. Nie ma zbyt wiele kalorii i jeśli wystarczająco dużo białka.

Właściwości czosnku

czosnekczosnek

Spożywać codziennie kilka ząbków czosnku pomogą w następujących wymiarach:

Zapobieganie chorobie Alzheimera

Również inne choroby neurodegeneracyjne, takie jak otępienie. Ten składnik wielu potraw zawierać przeciwutleniacze, które zapobiegają destrukcyjne działanie wolnych rodników.

Chroni organizm przed problemami utleniających, a także zwiększa ilość enzymu „czyszczące” oczyszczania krwi.

obniżają poziom cholesterolu

Zaleca się, że osoby z wysokim poziomem „złego” cholesterolu (LDL), które spożywają czosnek, a także u osób z historią serca.

Z kolei Można zapobiegać chorobom układu krążenia, udarów mózgu, zawałów serca i wysokie ciśnienie krwi. 

Zwalczaniu chorób wirusowych

przeziębienieprzeziębienie

Dzięki czosnek może szybko złagodzić zimno lub ból gardła. Czas trwania objawów jest zmniejszona o 70%.

Jeśli jesteś wrażliwy na zmiany klimatu i chorują znacznie w zimie nie wahaj się zużywają.

Detoksykację organizmu

metale ciężkie gromadzą się w organizmie z jedzeniem lub zanieczyszczenie środowiska mogą być wyeliminowane poprzez spożywanie siarkę ... jednego ze składników czosnku!

Badania pracowników w fabryce baterii z ołowiem wykazały, że żywność ta zmniejszyła się ilość metalu o prawie 20%. Powoduje to mniej bólów głowy, aw konsekwencji mniejszą liczbę dni choroby.

Poprawy zdrowia kości

Kobieta pokazano prześwietlenieKobieta pokazano prześwietlenie

Dla kobiet w fazie menopauzy czosnek obniża typowe problemy słabych kości. Wpływają na metabolizm estrogenu, który może być wyjaśnienie naukowe dla tej nieruchomości.

Poprawa wydajności

Od czasów starożytnych czosnek jest stosowany w celu zmniejszenia zmęczenia i zwiększyć możliwości pracowników. Na przykład Olimpijscy starożytnej Grecji spożywane przed badaniem.

To przyczynia się do wyników sportowych, a także psychicznie.

inne świadczenia

Oprócz powyższych, służy do spożywania tego warzywa:

 • Rozrzedzające krew.
 • Zapobiegania raka żołądka, przełyku i okrężnicy.
 • Poprawa wspólnego (na przykład dla osób z zapaleniem stawów) zdrowia.
 • Decongest płuca.
 • Uniknąć problemów nerek lub dróg moczowych.
 • Aktywacja optymalnego funkcjonowania wątroby.
 • Wyeliminować zaparcia.
 • Odrobaczanie i wyeliminowania robaki.
 • Równowagi poziomu cukru we krwi.
 • Leczyć opryszczkę i egzemę.
 • Zmniejszyć niepokój i nerwy.
 • Unikaj zwiększenie stężenia kwasu moczowego powoduje artretyzmu i reumatyzmu.
 • Leczyć żylaki.

I czosnek surowe lub palone?

Właściwości czosnku dla zdrowia i urodyWłaściwości czosnku dla zdrowia i urody

Niektóre badania naukowe wskazują, że aby skorzystać z zalet tego warzywa, to musi być spożywane bezpośrednio z bańki, czyli bez gotowania.

Inne badania twierdzą jednak, że jeśli gotowane w pewien sposób jest najlepiej skorzystać z właściwości.

Czosnek kilka związków. Niektóre akt bez gotowania i inni potrzebują ciepła do „aktywacji”. Na przykład, aby zapobiec raka zaleca gotowanie.

Technika, która zapobiega utracie składników odżywczych do pieczenia jest pierwszy kotlet i pozostawić 45 minut. W tym czasie allicyny jest aktywna i nie niszczy nawet gotować. W ten sposób jest taki sam spożywane na surowo lub gotowane.

Zalecamy przeczytać: Wzmocnienie obrony z tego środka czosnkiem i miodem

Zużywa 4 ząbki czosnku i być bardziej atrakcyjne

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet szkockim Stirling, kobiety uważane za bardziej atrakcyjne dla ludzi, którzy jedzą czosnek. Jak to jest? Wszystko ma do czynienia z aromatem wydalanych przez skórę.

W celu przeprowadzenia badania ochotnicy płci męskiej podzielono na trzy grupy: jedną zużytą surowego czosnku, czosnek kapsułki druga i trzecia sprawa.

Po sporcie pytali wszyscy wysychać pot z ręcznikiem. Grupa kobiet były odpowiedzialne za wskazaniem atrakcyjności, męskość i sympatię ludzi poprzez ich potu.

Zgodnie z wynikami, którzy jedli surowego czosnku miał przyjemny, męski i seksowny zapach. Składniki wynikające z pachami i że ma pozytywny wpływ na intymnych relacjach.

Działanie przeciwbakteryjne czosnku pozwala pachy wydzielają słodsze poprzez zmniejszenie ilości mikroorganizmów, które powodują charakterystyczny zapach, zwłaszcza podczas uprawiania sportu aromat.