Przyczyny i środki zaradcze opuchnięte nogi

Opuchnięte kostki lub stopy (obrzęk obwodowy) Jest to coraz bardziej powszechne wśród ludności objaw z powodu obecnego stylu życia, który wiąże się siedzący tryb życia, otyłość, stres, itd.

Przyczyny są różnorodne, zaburzenia hormonalne, takie jak występujące w ciążę, miesiączki lub leczenie hormonalne, chorobę krążenia żylnego i choroby mają znaczenie jak serce, wątrobę i nerki. Tak czy inaczej, są one towarzyszyć innych objawów, które stawiają nas na ogłoszeniu, że jest to poważny problem, w takim przypadku musi to być choroby. Istotne jest zatem, aby być pod nadzorem lekarza.


W większości przypadków, przyczyną może być bardziej banalne, jak jest słabe krążenie, co powoduje, że płyn do gromadzenia się w dolnych jeśli spędzasz dużo czasu w pozycji stojącej lub siedzącej lub podczas ciąży, zwiększona ilość płynów to wynika z hormonalnej reakcji naszego organizmu do potrzeb wynikających z naszego państwa.

Zalecenia w celu zmniejszenia obrzęków

- Spacer codziennie i jeśli mamy szansę, zrób to boso w piasku na plaży, to aktywuje krążenie i jest bardzo korzystne dla tego problemu.

- Wykonywać umiarkowane ćwiczenia takie jak pływanie, jazda na rowerze ...

- zdrowa i zdrowej diety ze świeżą dostawę żywności niskiej zawartości soli, czy problem jest powszechny. Będziemy schudnąć, jeśli masz nadwagę.

- Uniknąć stojącej lub siedzącej jeszcze długo. Jeśli będziemy narzucać naszych rutynowych, musimy zgiąć kolana i kostki wstać i chodzić regularnie i od czasu do czasu.

- kąpieli stóp w gorącej wodzie i sól są bardzo skuteczne i masowanie olejków eterycznych, a nawet z oliwek.

- Po takiej opieki na koniec dnia, będziemy odpoczywać z nogami do góry (powyżej serca) przez około 20 minut, co najmniej.

- Aby uaktywnić krążenie możemy wykonywać ćwiczenia z piłką tenisową, umieścić go na podłodze i ruszymy z podeszwach stóp.

- Korzystanie pończochy uciskowe produkować dużo ulgę.

- Obuwie jest niezbędna. Musimy wykorzystać jeden luźny, nie dokręcać stopę. Zalecana pięta ma około 3 cm.

Przestrzeganie tych wskazówek ma zasadnicze znaczenie dla zmniejszenia obrzęku kostek i stóp, a także w profilaktyce.

Like this post? Please share to your friends: