Opryszczka to infekcja spowodowana przez wirus herpes simplex, która jest bardzo zaraźliwy wirus, który łatwo rozprowadza się poprzez dotknięcie aktywnego ból.

Zakażenie powoduje małe, bolesne pęcherze, powszechnie nazywane opryszczkę lub pożarów, oprócz tego, że brzydki, można również łatwo rozprzestrzeniać infekcję jedyny kontakt skóry na skórze.


Zobacz także: Przyspiesza odzyskiwanie owrzodzenia jamy ustnej z tych 7 zabiegów domowych

Co jest przyczyną opryszczki?

herpes-wargowychherpes-wargowych

To powszechne w jamie ustnej, zakażenie jest spowodowane przez wirusa opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1), który zazwyczaj zarażają ludzi przed 20 lat. Kiedy dana osoba cierpi na pierwotne zakażenie, wirus „zdrętwiała” w tkankach twarzy iw pewnym momencie może rozbudzać, ponownie powodując uciążliwości pożarów.

W większości przypadków, opryszczka wargowa jest spowodowane przez wirusa opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1), który jest zwykle łatwiejsze do walki. Jednak zdarzały się przypadki osób z opryszczką wywołanych przez wirusa opryszczki pospolitej typu 2 (HSV-2), który jest jeden, który wywołuje opryszczkę narządów płciowych. W tych przypadkach jest ona przekazywana, gdy osoba miała seks oralny, a następnie miał kontakt z ustami.

Przeczytaj ten artykuł: 7 mitów na temat seksu oralnego i konsekwencji zdrowotnych

Wirus opryszczki może rozprzestrzeniać się łatwo z osoby na osobę, gdy jeden ma aktywne ogniska lub opryszczki uszkodzenie. W związku z tym, Unikać bezpośredniego lub bliski kontakt z osobą, która ma opryszczkę i unikać dotykania uszkodzenie lub użyć czegoś, która była w kontakcie z nim jak brzytwy, ręczniki, naczynia i inne przedmioty.

Jak zatrzymać opryszczki w ciągu zaledwie jednej nocy?

Jeść czosnek-in-postJeść czosnek-in-post

Dzięki prostej sztuczki medycyny naturalnej możemy pozbyć się opryszczki w ciągu jednej nocy. Ta sztuczka jest skorzystać z właściwości czosnku, ponieważ działa jak naturalny antybiotyk, umożliwiający zatrzymanie działania wirusów, bakterii i grzybów.

Czosnek zawiera substancji azotowych, sód, potas, selen, wapń, magnez, krzem, siarkowodór, kwas fosforowy, witamina C, D, B, fitosterole i olejki eteryczne.

Ponadto, ma związek o nazwie allicyny, który ma silne działanie bakteriostatyczne który pomaga leczyć infekcje szybko, według niektórych badań. W rzeczywistości, wiele badań twierdzą, że czosnek może działać lepiej niż antybiotyki farmaceutycznych, plus nie ma skutków ubocznych.

Odkryj naturalne remedium czosnek i miód z licznymi korzyściami dla zdrowia

czosnek także pomaga poprawić krążenie krwi, Zapobiega to schorzenia układu krążenia, zaleca się, aby osoby z cukrzycą, pomaga obniżyć poziom cholesterolu, zwalcza wolne rodniki i pomaga zapobiegać wielu chorobom.

Sztuczka, aby pozbyć się opryszczki w ciągu jednej nocy

cięcie czosnekcięcie czosnek

Posiekać lub zmielić dobrze ząbek czosnku. Następnie umieścić go bezpośrednio na opryszczkę lub pożaru. Jeśli opryszczka jest duża, zabieg powtórzyć kilka razy z nowymi kawałkami czosnku. Pozostawić pastę czosnek przez 10 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Lekarstwem może powodować swędzenie lub pieczenie, ale objawy te znikają w ciągu kilku sekund. Ponadto, czosnek może natychmiast łagodzi ból i może zabić opryszczkę w ciągu kilku godzin. nie powinny zostać usunięte, zaleca się powtórzyć jeszcze raz w nocy, aby uzyskać dobre wyniki.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie pasty z czosnku, przykryć ją bandażem i pozostawić go na całą noc. Następnego dnia rano należy umyć i zauważyć jak ogień wyschły znacząco.

Zapobiec kolejnej infekcji

Wreszcie, pamiętać, że opryszczka łatwo rozprzestrzenia się poprzez różne przedmioty osobiste. Dlatego też, gdy lekarstwo pożaru, należy wyrzucić szczoteczkę, szminki, produkty wargi, ręczniki lub brzytwy, między innymi.

Jest prawdopodobne, że wiele z tych kosmetyków są zanieczyszczone wirusem opryszczki, więc później może wykorzystać ponownie rozprzestrzeniania infekcji.

również ważne jest, aby nosić ochrony przeciwsłonecznej, aby zapobiec nowych ognisk. Należy unikać bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ może to doprowadzić do nowego wybuchu opryszczka.