Zapalenie pęcherza moczowego jest bakteryjna infekcja układu moczowego. To jest bardziej powszechne u kobiet, które cierpią z powodu tego problemu przynajmniej raz w życiu. Spotkamy się w następnym artykule, jak leczyć i leczyć zapalenie pęcherza moczowego z domu środków.

Co warto wiedzieć o zapaleniu pęcherza moczowego?

Zapalenie pęcherza moczowego dotyczy większej liczby kobiet, ponieważ samica cewka moczowa jest krótsza niż mężczyzny. W związku z tym bakterie (Escherichia coli, Staphylococcus, Streptococcus i trachomatis) przebyć odległość od skóry lepiej.


Najczęstsze objawy zapalenia pęcherza moczowego są:

 • ostre bóle i przebicie w brzuchu
 • częste oddawanie moczu i pieczenie podczas oddawania moczu lub pieczenie
 • gorączka, dreszcze i złe samopoczucie

cistitis2cistitis2

Przyczyny zapalenia pęcherza

Zapalenie pęcherza może być spowodowane przez wiele różnych przyczyn, Mogą one zawierać następujące elementy:

 • Stosując metody zewnętrznych kontroli urodzeń jako membrany, prezerwatyw i plemnikobójcze żeli.
 • Rany wywoływane przez cewki długiego, energicznego stosunek
 • zmiany hormonalne z ciąży i menopauzy
 • Nie mocz, gdy masz potrzebę, aby to zrobić ( „trzymaj” długi)
 • gruczołu krokowego

Zalecenia w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego

Pij dużo płynów

Na pierwszy znak lub objawem zakażenia należy wypić szklankę wody co godzinę, co najmniej. Więc oczyścić pęcherz i wypędzić moczu, które mogą być przyczyną zapalenia pęcherza moczowego.

woda pitnawoda pitna

Nie trzymaj

Nie czekaj zbyt długo, aby przejść do łazienki, kiedy czujesz potrzebę oddania moczu. znosi pęcherza, który powinien zostać przedłużony do zaoferowania więcej miejsca do nadmiaru moczu. Dlaczego nie ma wystarczającej siły, by wydalić mocz i zarazków „dźwigni”, aby zatrzymać się w układzie moczowym.

łagodzi dyskomfort

Podgrzewać okolicy. Pod brzuchem, kiedy to boli, że to dobry pomysł, aby umieścić ciepły okład lub ogrzewania pad.

Jeśli pieczenie lub palenie jest bardzo silna, przeprowadza się gorącą kąpiel SITZ złagodzić ból. Kobiety w ciąży nie wolno tej praktyki często w czasie ciąży, ponieważ może to powodować poronienia.

Lee: Jaki kolor moczu mówi się o swoje zdrowie

Obchodzi higieny i odzieży

Zachować higienę podczas seksu. Twój partner powinien być dobrze oczyszczone w swoich prywatnych części przed seksem. To samo w Twoim przypadku.

Ważne jest również, aby zwracać uwagę na higienę osobistą. Nie należy używać dezodorantów pochwy lub mydła, jak uniknąć bardzo długie i gorące prysznice.

również, Wskazane jest, aby korzystać z bawełnianą bieliznę, zwłaszcza, że ​​kobiety są bardziej kontakcie z odzieży. Im mniej ciasne ubranie umożliwia zamienne prywatne „oddychać”, a zarazem będzie bardziej suchy. Dla mężczyzn, lepiej nosić krótkie spodenki typu (zwane również „Boxer”).

Unikaj napojów alkoholowych

Napoje te są drażniące dróg oddechowych. Więc jeśli masz zapalenie pęcherza moczowego lub często cierpią, to najlepiej, aby nie spożywać alkoholu.

homebrewhomebrew

Zmienia metodę kontroli urodzeń

Membrana noszenia przez kobiety spręża i ból szyi pęcherza, co powoduje stan zapalny, który nie może oddawania moczu prawidłowo. Żele plemnikobójczych może również powodować niedogodności w mechanizmie obrony o pęcherz, co pozwala bakterie przeżyć i przejść do pęcherza.

Monitoruje infekcji pęcherza

Jeśli ten problem występuje bardzo dzwonił konieczne, aby to zapisać w notatniku i identyfikacji przyczyn, które mogą powodować zapalenie pęcherza. Dzięki czemu można dowiedzieć się, co go wywołuje.

Ponadto, jeśli trzeba uczestniczyć lekarza rodzina historii medycznej problemy z nerkami, Jeśli masz cukrzycę, jesteś w ciąży, cierpią drgawki lub wymioty, masz gorączkę, mocz z krwią, cierpią z powodu wysokiego ciśnienia krwi, masz ponad 50 lat (mężczyźni) lub podejrzewasz, że masz chorobą przenoszoną drogą płciową.

Środki zaradcze ludowej zapalenie pęcherza

cistitis5cistitis5

Istnieją proste środki zaradcze w celu łagodzenia i leczenia zapalenia pęcherza moczowego. Oto niektóre z nich:

 • Wypij szklankę wody z dwóch łyżek miodu Czysty pszczeli i dwóch Ocet jabłkowy z każdym posiłkiem.
 • Jeść trzy ząbki surowego czosnku dziennie.
 • Spożycia dwa razy dziennie ze szklanką wody łyżka wodorowęglanu sodu.
 • Pije napar z kukurydzy jedwabiu. Gotować trzy łyżki w szklance wody, w ciągu 10 minut.
 • Napoje infuzji pietruszki, który wytwarza się z dwóch łyżek tej rośliny we wrzącej wodzie 10 minut.
 • Zużywa cztery łyżki korzeń prawoślazu moczony przez noc w jednym litrze wody. Pić w ciągu dnia.

To może Cię zainteresować 12 niezwykłych zastosowań skrobi kukurydzianej lub skrobi kukurydzianej

Inne naturalne środki

 • Zagotować dwie łyżki rumianku z 3 ząbki czosnku surowego w jednym litrze wody. Zdjąć z ognia, ostudzić i przecedzić. Douching wykonywane przed snem.
 • Pić trzy szklanki kwasów sok żurawinowy dziennie, ponieważ taki owoc substancję, która zapobiega bakterie są zamocowane na ściankach dróg oddechowych, zostać wydalony z moczem.
 • Przygotowanie bulionu z 4 cebuli i litr wody i pić przez cały dzień.

cistitis6cistitis6

Remedium z wiśniami

Lawa pół kilogram czereśni (bez usuwania z) i umieścić w łaźni wodnej. Gotować do miękkości i przygotowuje rodzaju puree. Usunięto kości lepiej zerwać i umieścić je z powrotem w pojemniku.

Czyraki dłużej aż zamienia wszystko na miazgę. Dodać 250 g cukru trzcinowego i nadal gotować aż syrop. Przechowywane w suchym pojemniku pokrywa szczelnie na zimno. Weź jedną łyżkę stołową dziennie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości US Pacific Air Force CES, Lara 604, Departament Zagranicznej, Ben Scholzen, Larry Hoffman, N. Varchar