Jak wszyscy wiemy, cynamon to przyprawa i używane dużo gotowania do smaku wielu z deserów, które jemy na co dzień. Jednakże, właściwości cynamonu jest wiele, a smak nie jest jego jedyną funkcją.

Podobnie jak wiele innych elementów, które są częścią naszej natury, jak rośliny i owoce, przyprawa ta jest korzystna dla zdrowia, dlaczego cynamon jest często używany w medycynie. Wiemy trochę więcej.

Pochodzenie cynamonem


Istnieją pewne chińskie dokumenty rok 2800 p.n.e. którzy już mówić o Cinnamomum zeylanicum. To słowo pochodzenia greckiego oznacza słodkie drewna i pochodzi z nazwą Zeeylanicum uprawy Cejlon.

We Włoszech został mianowany canella, Oznacza to, małą rurkę, w odniesieniu do kształtu potrzebny po wysuszeniu. Dzisiaj cynamon jest uprawiana w Sri Lance, Chinach, Indiach i niektórych krajach Ameryki Południowej, więc jego stosowanie rozprzestrzenił się na całym świecie.

lecznictwie i właściwości cynamonu

Cynamon ma zastosowanie lecznicze od czasów starożytnych. i były Był on używany w zabiegach na problemy z oddychaniem i grypy. Ttambién użyto do konserwowania mięsa, gdyż niektóre właściwości cynamonu nie pozostawiają przesuwania grzybów lub bakterii.

Możesz być zainteresowany: 4 naturalne napary dla osób z problemami trawiennymi

problemy z krążeniem

Cynamon jest silnym antykoagulant i promuje krążenie krwi. Częste spożywanie cynamonu pomaga dobre krążenie krwi, zapobiegając gromadzeniu się płytek krwi.

Poprzez tę właściwość Jest to bardzo przydatne do wykorzystania go w trakcie miesiączki, unikając bóle, które występują w tych dniach.

Dobrym krążenie krwi pozwala na dobre natlenienie komórek, dlatego nasz organizm działa znacznie lepiej. Wiele osób zużywają zabiegi infuzyjnych do zwiększenia masy ciała.

Cynamon jest przeciwpłytkowe, przeciwzakrzepowe i antiesclerótica, więc Jest to bardzo przydatne, aby zapobiec i uniknąć żylaków.

Przeczytaj 7 żywności można jeść, aby poprawić krążenie

Cukrzyca typu II

Przez niektórych badań naukowych zostało zrobione na korzyściach, że cynamon może zapewnić pacjentom z cukrzycą typu 2, okazało się, że bardzo dobre wyniki uzyskuje się poprzez spożywanie tej przyprawy.

Cynamon ma wśród swoich członków bardzo ważną cinnamtannin połączeń, w tym To pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi. Jest zużywana na czczo i po posiłkach.

Przynieść leczenie cukrzycy Powinien on być spożywane pół łyżeczki dwa razy dziennie, proszku, kapsułki lub wlewu mogą również cynamon olej.

Inne zastosowania cynamonem

Jest wysoce zalecane spożycie cynamonu jeśli obecne problemy lub zakażenia grzybiczego. Dede tysiące lat temu stosowane w leczeniu przeziębienia i zmniejszenie korków dla ich antiinflmatory i właściwościach antybakteryjnych. Jest również bardzo przydatny dla zrównoważenia temperatury ciała, co zmniejsza gorączkę.

Ponadto, właściwości cynamonu są użyteczne do układu pokarmowego. Picia filiżankę herbaty cynamonu otwiera apetyt, zatrzymuje biegunkę i wymioty; nasz system trawienny jest pozytywnie stymulowane.

Jest również silnym afrodyzjakiem, Można napić się naparu z cynamonem w towarzystwie swojego partnera, tuż przed pójściem spać. i To studiował jego ewentualnego zysku stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy u starszych dorosłych.

Zdjęcie dzięki uprzejmości ElColorComunicación.