Uznaje się, że dana osoba cierpi na zaparcia, gdy masz problemy ewakuacji, albo ograniczonych i stolce twarde, albo przez dłuższy okres czasu dłuższy niż 72 godzin.

Chociaż, każda osoba ma inną częstotliwość Potty według wieku, wagi i rodzaju diety, Mówi się, że cierpi na zaparcia, kiedy to drastycznie zmienia i staje się trzy lub więcej dni.


Choć wielu może myśleć, że to problem zdrowotny jest łagodny, faktem jest, że Powinien on być traktowany w odpowiednim czasie, aby zapobiec jego staje się chroniczny problem, lub wykrycia choroby, które mogą być przyczyną.

W większości przypadków, zaparcia jest spowodowane odwodnieniem, nieodpowiednia dieta i siedzący tryb życia. Jednak może to być objawem poważniejszych problemów zdrowotnych, które wymagają pomocy medycznej.

Jednym z pierwszych działań podjętych przez osoby z zaparciami jest wziąć jakiś środek przeczyszczający handlowej. Jednak nie jest to zalecane, ponieważ organizm może być uzależnione od nich i mogą cierpieć inne skutki uboczne.

Na szczęście, istnieje kilka naturalnych środków, które mają właściwości przeczyszczające świetlnych w celu poprawy trawienia i radzić sobie z zaparciami.

1. aloe vera sok

Juice-de aloe veraJuice-de aloe vera

Aloe vera lub Aloe jest jednym z tych ziół z wieloma korzyściami dla zdrowia zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Podjęcia wszelkich soku dziennie pomaga oczyścić jelita grubego i naturalnie ułatwia usuwanie odpadów.

Według Natural Standard, związek o nazwie aloiny aloesu jest odpowiedzialna za zwalczanie zaparć.

Zobacz także: Top 5 owoce do oczyszczenia jelita grubego: Poznaj je!

2. Jabłko

Jednym z najlepszych żywności, aby poradzić sobie z zaparciami jest jabłko. Owoc ten zawiera pektynę, substancja, która promuje funkcję jelit.

Ponadto, Przyczynia się ona znaczną ilość błonnika potrzebne, aby zmiękczyć stolec i stymulować ich wydalenie, jak wskazują dane z dochodzenia Wydziału Medycyny Uniwersytetu Stanowego Ohio (USA).

3. Banana

To jedzenie jest idealny do wspierania dobre trawienie i poprawić wypróżnienia. Zapewnia dobrą ilość błonnika, który działa jako silny środek przeczyszczający naturalnego, aby ułatwić wydalanie kału.

Kawałek banana przyczynia 12% zalecanej dziennej ilości błonnika średniej a także zawiera oligosacharydy, fruktooligosacharydy, substancje, które po osiągnięciu przez jelito grube, przyczynia się do dobrego trawienia.

4. Green Tea

Tea-zielonyTea-zielony

Zielona herbata stała się popularna w ostatnich latach jako silny przeciwutleniacz napoju z wielu korzyści dla zdrowia. Jeden z tych głównych korzyści jest jego zdolność do promowania dobrego trawienia i pobudzają wydalanie odpadów, które gromadzą się w okrężnicy.

Ta herbata ma łagodny efekt przeczyszczający, który pomaga zwalczać zaparcia.

5. Avena

Ci, którzy cierpią na zaparcia powinny zawierać więcej owsa w diecie.

Ten pokarm zawiera węglowodanów, witamin, minerałów i błonnika, które przyczyniają się do lepszego trawienia i zapobiega zaparciom. Najlepiej spożywać na śniadanie, ale również mogą być dodawane do koktajle, zupy i sałatki.

6. lniany

Len nasiona charakteryzują się dużą mocą ran, co przypisuje się w dużym stopniu do jego wysokiej zawartości włókna i omega-3 kwasów tłuszczowych. Pokarm ten ma niewielkie działanie przeczyszczające, które mogą przyczynić się do poprawy wypróżnienia do odprowadzania zanieczyszczeń i czyszczenia okrężnicy.

Wystarczy umieścić łyżkę namoczone nasiona lnu w szklance wody, odstawić na noc i pić następnego dnia rano na czczo.

7. Oliwa z oliwek i cytryną

Olej-de-oliwkowo-i-cytrynowyOlej-de-oliwkowo-i-cytrynowy

Poprzez połączenie oliwy z oliwek i cytryny lekarstwo można zrobić naturalne środki przeczyszczające, aby poprawić ruch jelit i zwalczania zaparcia.

rozcieńczyć tylko sok z jednej cytryny w filiżance gorącej wody i dodać łyżkę oliwy z oliwek. Pij codziennie rano przed jedzeniem żadnego jedzenia.

Zalecamy przeczytać: Zadbaj o swoje serce i wątroby dzięki ciepłej wody z cytryną

8. ocet jabłkowy i miód

inny dobre połączenie, aby naturalny środek przeczyszczający Rozcieńcza 1 łyżeczka octu jabłkowego i 1 łyżeczka miodu w szklance wody. Wymieszać wszystkie składniki i pić trzy razy dziennie.