Skrzyp jest rośliną leczniczą z licznych właściwościach zdrowotnych, wśród których pomaga wyeliminować zatrzymywanie płynów, dlatego jest uzupełnione diety, w którym człowiek czuje się nadęty. Ponadto, jest to doskonały środek do poprawy skóry, paznokci i włosów.

Wyjaśnić wszystkie swoje właściwości, jak powinniśmy się cieszyć i gdzie możemy go znaleźć. Niektórzy ludzie nawet odkryć, że można go dostać blisko domu.

właściwości skrzyp


Są to tylko niektóre z głównych właściwości skrzypu lub skrzyp polny:

Jest diurética

On jest prawdopodobnie najbardziej znany pomaga usunąć nadmiar płynów w naszym organizmie, dzięki zawartości potasu, flawonoidów i sapónidos roślin leczniczych. można zwiększyć do 30% ilości moczu.

W związku z tym, Zalecany jest do zatrzymania płynów, obrzęki, reumatitis, dna, kamienie nerkowe i infekcje dróg moczowych, między innymi.

Jest odchudzanie

Właśnie ze względu na jej właściwości moczopędne, roślina ta pomaga nam schudnąć, ale musimy wziąć pod uwagę, że nie ma co eliminuje nadmiar płynu, jeśli nie tłuszcz.

Zobacz także: 7 porad należy zadbać, aby uniknąć zatrzymywania płynów

oczyszczanie

Jego zdolność do usuwania płynu dodaje się do eliminacji toksyn, więc roślina ta, w połączeniu z innymi, takimi jak ostropestu, pokrzywy, mniszek lekarski lub rzepakowy, pozwalają oczyścić nasze ciało toksycznych pierwiastków.

Możemy zrobić lekarstwo oczyszczania kilka razy w roku, jesienią i wiosną, biorąc dzienne wlewy tych roślin.

remineralizante

Wysoka i zróżnicowany skład mineralny czyni to roślina silnym remineralizujące. Jest to idealne miejsce, aby karmić nasze kości i zapobiega osłabieniu, jak w przypadku osteoporozy lub próchnicy, lub w celu poprawy gojenia urazów kostnych.

Pomaga również w czasach nam zmęczenie, wyczerpanie, zmęczenie, rekonwalescencja, niedokrwistość, między innymi.

 Poprawia kondycję skóry, paznokci i włosów

Jego wysoka zawartość krzemu, który pomaga formularz kolagenu, głęboko odżywia skórę i paznokcie, a dzięki swoim właściwościom myjącymi pozwala nam utrzymać je w czystości toksyn i bakterii i grzybów. Tak więc, skrzyp pomaga zapobiec pojawieniu się wyprysków, egzemy i zmarszczek, a może nawet zanikać rozstępy.

Jego zawartość krzemu korzysta również włosy, zwiększanie wzrostu i poprawy tekstury. Zapobiega również siwe włosy, łysina lub łupieżu.

6 sztuczki znane poprawić wygląd swoich rozstępów

Jest regenerujące, lecznicze i kontroluje hemoragias

Skrzyp jest potężny regenerator komórek i To przyczynia się do poprawy gojenia się ran i ślady na skórze.

Dziękuję również jego właściwości ściągających może kontrolować lub nawet leczyć krwawienie. Zaleca się ją w przypadku krwawiących ran, krwawienia z nosa, owrzodzenia skóry lub bardzo ciężkich okresach.

Poprawia elastyczność ścięgien

Skrzyp jest bardzo przydatna dla osób, które wykonują forsownych ćwiczeń zazwyczaj albo cierpi na bóle ścięgien.

Skąd weźmiemy kucyk?

I Neil-FarnworthI Neil-Farnworth
Najczęstszym sposobem wziąć to jest przesycony, wrzącej zakład na pięć minut i pozwalając mu siedzieć kolejne pięć. Jeśli chcemy traktować szczególna dolegliwość polecam biorąc trzy filiżanki dziennie przez miesiąc i pół później odpocząć przez kilka tygodni. Zabieg można powtarzać przez cały rok.

Możemy również zdecydować się na syrop lub wyciągu. Następnie kierujemy producenta lub lekarza. I możemy płukać (na dolegliwości gardła, dziąseł lub owrzodzenia jamy ustnej) lub zastosować ją na zewnątrz, jak to działa jak desinflamante i jest przydatna w przypadku infekcji pochwy, hemoroidy, opryszczka, egzema, jaskry, itd.

Możesz być zainteresowany: 4 naturalne napary dla osób z problemami trawiennymi

Gdzie możemy dostać?

Manuel M. Ramos skrzypManuel M. Ramos skrzyp

Możemy kupić w zdrowej żywności, diety lub w niektórych supermarketach, ponieważ jest to dobrze znana roślina. Możemy zrobić herbatę lub wyciągu lub tabletki, w zależności od intensywności leczenia lub naszego komfortu. Dla tych ostatnich przypadkach zalecamy konsultacji z terapeutą lub lekarzem.

Wiemy również, że Możemy oczywiście znaleźć tę roślinę w okresie letnim w miejscach wilgotnych, wzdłuż brzegów rzek, jezior, bagien i, zwłaszcza w glebach gliniastych. Część stosuje się trzpień, ma liści, które zostały wysuszone w wiszących krążku.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Manuel M. Ramos uteart i Neil-Farnworth